W świecie sportu: To nie prima aprilis. Nowy stary w Koronie

30 marca, 2024, autor: oprac.red.

Po tym jak na treningu więzadło krzyżowe w prawym kolanie zerwał Nono, sztab Korony Kielce długo nie czekał. W trybie awaryjnym do zespoły dołączył nowy zawodnik.

Korona-Kielce
Petteri Forsell – nowy stary w Koronie.
Fot. archiwum

To bardzo dobrze znany w Kielcach Petteri Forsell, 33-letni fiński ofensywny pomocnik.  Został sprowadzony do Kielc w trybie awaryjnym. Podpisał z kieleckim klubem kontrakt obowiązujący do końca czerwca.

Forsell do Kielc trafił w lutym 2020 roku. I wtedy Korona też walczyła o utrzymanie. Utrzymać się wtedy nie udało. Forsell zagrał w czternastu meczach, w których to zdobył cztery bramki i zaliczył asystę.

W 26 kolejce PKO BP Ekstraklasy walcząca o utrzymanie Korona zmierzy się już w poniedziałek, 1 kwietnia, w Łodzi z Widzewem. Mecz rozpocznie się o godz. 17.30. Forsell ponoć jest gotowy, by wystąpić, choć od pół roku pozostawał bez klubu.

Sytuacja kadrowa Korony jest zła. Gotowi do gry są Marcus Godinho i Dannyo Trejo. I na tym koniec dobrych wieści. Oprócz Nono ze składu wypadli także Dalibor Takáč i Miłosz Strzeboński. Do gry nie są gotowi też Marius Briceag, Mariusz Fornalczyk, Jakuba Łukowski, Kyryło Petrow. Pod znakiem zapytania stoi występ Piotra Malarczyka.

Zobacz również:

W świecie sportu

One thought on “To nie prima aprilis. Nowy stary w Koronie”

Comments are closed.