O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 29 marca 2024 roku

29 marca, 2024, autor: oprac.red.

Korona bez Nono, kielecka bitwa na sondaże, czyli kto nami manipuluje, a Ryszard Biskup wie jak to z tym majonezem kieleckim było. Nasze podsumowanie dla Was – 29 marca 2024 r.

Nono w tym roku już nie zagra

Korona-Kielce

Piłkarz Korony Kielce, Nono, zerwał na treningu więzadło krzyżowe przednie (ACL) w prawym kolanie. Zabieg rekonstrukcji będzie wykonany w Barcelonie. W walce o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie już nie pomoże. Wróci na boisko dopiero wiosną 2025 roku. Jeśli wszystko będzie przebiegać prawidłowo.

Z nieoficjalnych informacji wynika, iż sztab szkoleniowy w trybie nagłym poszukuje zastępstwa.

Tymczasem, w 26 kolejce PKO BP Ekstraklasy walcząca o utrzymanie Korona zmierzy się w poniedziałek, 1 kwietnia, w Łodzi z Widzewem. Mecz rozpocznie się o godz. 17.30.

Warto przypomnieć, że w sierpniu ubiegłego roku, również w trakcie zajęć treningowych, podobnej kontuzji doznał Jakub Łukowski. I wciąż czeka na możliwość powrotu na boisko. W kwietniu być może dostanie szansę w zespole kieleckich rezerw.

Urazy więzadła krzyżowego przedniego należą do najczęstszych kontuzji stawu kolanowego u piłkarzy. Większość zawodników wraca na boisko. Ale potrzeba na to nawet 10 miesięcy.

Po 7 kwietnia „ktoś” straci wiarygodność.

Wczoraj, 28 marca, zobaczyliśmy sondaż Ogólnopolskiej Grupy Badawczej. Napisaliśmy o nim tutaj.

Dzisiaj, 29 marca, w odpowiedzi mamy kolejny sondaż. Przygotowany przez Ośrodek Badawczy Dobra Opinia. Diametralnie inny, choć próba badanych jest taka sama, a i dni w których zostały sondaże przeprowadzone pokrywają się. Wyniki są inne, zwłaszcza jeśli chodzi o poparcie dla Macieja Burszteina i Kamila Suchańskiego. Kto nami manipuluje? Czytaj tutaj.

wybory-prezydent-Kielce
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 26-27 marca, metodą CATI. Przebadano reprezentatywną próbę 500 pełnoletnich mieszkańców. Próba została dobrana w sposób kwotowo-losowy w oparciu o kryteria: płeć oraz wiek (dane wg GUS).
sondaż-Kielce
Sondaż Ośrodka Badawczego Dobra Opinia zrealizowano w dniach 24-29 marca na reprezentatywnej kwotowo próbie 500 dorosłych mieszkańców Kielc metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza ankiety.
Województwo świętokrzyskie świętuje?

Województwo świętokrzyskie straciło w ciągu ostatnich dziesięciu lat 7,5% ludności. To największy ubytek w kraju. Do 2060 roku ubędzie nam kolejnych 30% mieszkańców, co oznacza, że będzie nas mniej o 361 tysięcy osób.

Tymczasem Województwo Świętokrzyskie świętuje w tym roku 25-lecie powstania…

Więcej w felietonie Jacek Kowalczyk.

Do zapamiętania

W najbliższy weekend nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca wskazówki zegarów przesuniemy z godziny 2 na 3.

Kandydaci dostarczają „wrażeń”

Legenda Korony Kielce i były reprezentant Polski w piłce nożnej Jacek Kiełb, chce zostać radnym Rady Miasta Kielce. Podczas konferencji komitetu Suchański Bezpartyjni Koalicja dla Kielc, sportowiec został poproszony do mikrofonu. Wiele nie powiedział. Kandydatowi na radnego odebrało mowę.

Jacek Kiełb to legenda Korony Kielce, piłkarz 50-lecia kieleckiego klubu. W czerwcu 2023 roku zakończył piłkarską karierę. Zdecydował się na start w wyborach do Rady Miasta Kielce w okręgu numer 2 (Ślichowice, Dalnia, Herby, Czarnów i Gruchawka). Piłkarz jest numerem 1 na liście.

Przypomnijmy, że nie tak dawno „wrażeń” dostarczył nam Kamil Suchański, kandydat na prezydenta miasta.

@kamilawojdamisiudakielce

Kamil Suchański podczas dzisiejszej debaty kandydatów na urząd prezydenta Kielc. #Kielce #Wybory #szkoła #inwestycje

♬ dźwięk oryginalny – Kamila Wojda-Misiuda

Spacerkiem po mieście
WSP-Społem-Kielce
WSP „Społem” pochód w stronę świetlanej przyszłości rozpoczęła od produkcji mydła.
Fot. archiwum

Jak to się wszystko zaczęło? Wie Ryszard Biskup.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi