O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 30 marca 2024 roku

30 marca, 2024, autor: oprac.red.

Czas na zmianę czasu, czas też na fazę play-off, nowy stary w Koronie, a Ryszard Biskup wie jak to z tym majonezem kieleckim było. Nasze podsumowanie dla Was – 30 marca 2024 r.

Do zapamiętania

Już dzisiaj w nocy zmieniamy czas z zimowego na letni. Z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca wskazówki zegarów przesuwamy z godziny 2 na 3.

Nowy stary w Koronie
Forsell-do-Kielc
Petteri Forsell – nowy stary w Koronie.
Fot. archiwum

Po tym jak na treningu więzadło krzyżowe w prawym kolanie zerwał Nono, sztab Korony Kielce długo nie czekał. W trybie awaryjnym do zespoły dołączył nowy zawodnik. Więcej napisaliśmy tutaj.

Czas na fazę play-off

W 26 serii Orlen Superligi piłkarze ręczni Industrii Kielce wygrali z Zagłębiem Lubin 47:26.

Był to ostatni mecz rundy zasadniczej sezonu 2023/2024. Kielczanie zajęli pierwsze miejsce. Teraz czas na fazę play-off. Rywalem Industrii w 1/8 finału będzie zespół z ósmej pozycji. Zajmie ją albo Corotop Gwardia Opole, albo MMTS Kwidzyn.

Wynik – 26 seria Orlen Superligi

Industria Kielce – Zagłębie Lubin 47:26 (24:16)
Industria: Mestrić, Wałach – Olejniczak 6, Wiaderny 5, Kounkoud 8, Tournat 3, Moryto 8, Dujszebajew 7, Thrastarson 1, Gębala 4, Karaliok 5.

Po 7 kwietnia „ktoś” straci wiarygodność

28 marca, zobaczyliśmy sondaż Ogólnopolskiej Grupy Badawczej. Napisaliśmy o nim tutaj.

Wczoraj, 29 marca, w odpowiedzi zobaczyliśmy kolejny sondaż. Przygotowany przez Ośrodek Badawczy Dobra Opinia. Diametralnie inny, choć próba badanych jest taka sama, a i dni w których zostały sondaże przeprowadzone pokrywają się. Wyniki są inne, zwłaszcza jeśli chodzi o poparcie dla Macieja Burszteina i Kamila Suchańskiego. Kto nami manipuluje? Czytaj tutaj.

wybory-prezydent-Kielce
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 26-27 marca, metodą CATI. Przebadano reprezentatywną próbę 500 pełnoletnich mieszkańców. Próba została dobrana w sposób kwotowo-losowy w oparciu o kryteria: płeć oraz wiek (dane wg GUS).
sondaż-Kielce
Sondaż Ośrodka Badawczego Dobra Opinia zrealizowano w dniach 24-29 marca na reprezentatywnej kwotowo próbie 500 dorosłych mieszkańców Kielc metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza ankiety.
Województwo świętokrzyskie świętuje?

Województwo świętokrzyskie straciło w ciągu ostatnich dziesięciu lat 7,5% ludności. To największy ubytek w kraju. Do 2060 roku ubędzie nam kolejnych 30% mieszkańców, co oznacza, że będzie nas mniej o 361 tysięcy osób.

Tymczasem Województwo Świętokrzyskie świętuje w tym roku 25-lecie powstania…

Więcej w felietonie Jacek Kowalczyk.

Kandydaci dostarczają „wrażeń”

Legenda Korony Kielce i były reprezentant Polski w piłce nożnej Jacek Kiełb, chce zostać radnym Rady Miasta Kielce. Podczas konferencji komitetu Suchański Bezpartyjni Koalicja dla Kielc, sportowiec został poproszony do mikrofonu. Wiele nie powiedział. Kandydatowi na radnego odebrało mowę.

Jacek Kiełb to legenda Korony Kielce, piłkarz 50-lecia kieleckiego klubu. W czerwcu 2023 roku zakończył piłkarską karierę. Zdecydował się na start w wyborach do Rady Miasta Kielce w okręgu numer 2 (Ślichowice, Dalnia, Herby, Czarnów i Gruchawka). Piłkarz jest numerem 1 na liście.

Przypomnijmy, że nie tak dawno „wrażeń” dostarczył nam Kamil Suchański, kandydat na prezydenta miasta.

@kamilawojdamisiudakielce

Kamil Suchański podczas dzisiejszej debaty kandydatów na urząd prezydenta Kielc. #Kielce #Wybory #szkoła #inwestycje

♬ dźwięk oryginalny – Kamila Wojda-Misiuda

Spacerkiem po mieście
WSP-Społem-Kielce
WSP „Społem” pochód w stronę świetlanej przyszłości rozpoczęła od produkcji mydła.
Fot. archiwum

Jak to się wszystko zaczęło? Wie Ryszard Biskup.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi