O tym się mówi: Ucieczka z Korony już się rozpoczęła

22 maja, 2024, autor: oprac.red.

Widmo spadku Korony Kielce z ekstraklasy do I ligi zmobilizowało menedżerów zawodników do działania. Najszybciej pracowali ci opiekujący się Jakubem Łukowskim. Piłkarz idzie do Widzewa Łódź.  Kto następny?

Korona-Kielce

Warunki jego gry w czerwono-biało-czerwonych barwach zostały już niemal w pełni ustalone. (…) Niemal na 100 procent zostanie widzewiakiem.

– donosi portal lodzkisport.pl.

Z informacji „2 tygodnika kieleckiego” wynika, że Jakub Łukowski w niezwykle ważnym meczu w Poznaniu z Lechem (sobota, 25 maja, godz. 17:30) już nie zagra.

Przypomnijmy. Jakub Łukowski dopiero w kwietniu br. wrócił do gry po bardzo długiej przerwie spowodowanej zerwaniem więzadeł krzyżowych w stawie kolanowym. W poprzednim sezonie był niezwykle ważną postacią zespołu z Kielc. 27-letni piłkarz w 34 meczach PKO BP Ekstraklasy strzelił 12 goli. Jego kontrakt z Koroną kończy się 30 czerwca.

Kto następny?

Co musi i na co liczy kielecka Korona?

Tymczasem piłkarze z Kielc, jeśli faktycznie chcą się utrzymać w PKO BP Ekstraklasie MUSZĄ w sobotę w Poznaniu wygrać i liczyć na Jagiellonię Białystok, Piasta Gliwice i/bądź Widzew Łódź.

Wszelkie dywagacje oczywiście nie mają sensu jeśli Korona w Poznaniu nie wygra. MUSI wygrać! Wprawdzie mało to realne, biorąc pod uwagę dotychczasową historię meczów zawodników z Kielc z Lechem w Poznaniu. Ale gdyby…

Otóż, oprócz wspomnianego zwycięstwa w Poznaniu trzeba patrzeć na to co się będzie działo na trzech innych stadionach. Z pewnością mecze drużyn „zamieszanych w możliwy spadek”, czyli Warty Poznań, Puszczy Niepołomice i Radomiaka Radom, będziemy jak nigdy śledzić z zapartym tchem.

Korona nie spadnie

Owszem, może tak się stać! Ale tylko wtedy gdy wygra w Poznaniu i zdarzy się to co poniżej:

  1. Warta przegra w Białymstoku z Jagiellonią. To bardzo prawdopodobne. Wszak Jagiellonia walczy o mistrzostwo.
  2. Puszcza przegra lub zremisuje w Krakowie z Piastem Gliwice. To też może się zdarzyć.
  3. Radomiak przegra w Radomiu z Widzewem Łódź. Tu z kolei każdy wynik jest możliwy.
Uwaga!

Istnieje możliwość, że wszystkie „zamieszane w możliwy spadek” zespoły zgromadzą po 38 punktów. Wtedy liczyć się będzie tzw. „mała tabela” bezpośrednich spotkań między Koroną, Wartą, Puszczą i Radomiakiem. W tej sytuacji jednak Korona jest bezpieczna. Spada bowiem Warta Poznań.

Mała tabela

  1. Korona: 9 punktów – bramki 12:7
  2. Puszcza: 9 punktów – bramki 9:8
  3. Radomiak: 7 punktów
  4. Warta: 5 punktów

Złą dla Korony jest sytuacja, kiedy to po 38 punktów będą mieli tylko Korona i Warta. Z tym zespołem „żółto-czerwoni” mają niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań. Przegrali 0:1 i zremisowali 1:1.

Wszystko jest więc możliwe. Warunek jest jeden. Korona, by móc w ogóle myśleć o utrzymaniu, MUSI wygrać w Poznaniu.

Mecz Lech Poznań – Korona Kielce rozpocznie się w sobotę o godzinie 17.30.

Zobacz także:

W świecie sportu

2 thoughts on “Ucieczka z Korony już się rozpoczęła”

Comments are closed.