O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 6 stycznia 2024 roku

6 stycznia, 2024, autor: oprac.red.

Lód i śnieg – uważajcie, bestia czai się przy Krakowskiej, młoda kadra dała radę Norwegii, jutro zagra z Austrią… Nasze podsumowanie 6 stycznia 2024 roku.

Deszcz, oblodzenia, śnieg

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe dla całego naszego województwa. Najpierw czeka nas marznący deszcz i oblodzenia, a później intensywne opady śniegu. Zapowiada się trudna noc z soboty, 6 stycznia na niedzielę, 7 stycznia. Uważajcie na siebie.

Fotoradar już „czuwa”
fotoradar-Kielce-Krakowska
Francuski fotoradar ma „zasięg” 200 metrów. W całej Polsce stanie 247 takich urządzeń.
Fot. Internet

Nowoczesny fotoradar przy ul. Krakowskiej 255 w Kielcach już działa. Może on śledzić w tej samej chwili ruch nawet 32 pojazdów. Tak więc trzeba będzie zwolnić – możemy tam jechać samochodem osobowym 70 km/h, a ciężarówką 50 km/h. Jak na razie urządzenie budzi respekt i… sprzeciw. W sobotę 6 stycznia okazało się, że  jego obiektyw… został zaklejony wlepką.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Młoda kadra pokonała Norwegię
Kielce-reprezentacja-piłka-ręczna
Fot. ŚZPR w Kielcach

W Kielcach trwa międzynarodowy towarzyski turniej młodych piłkarzy ręcznych – do lat 21. W pierwszym z dwóch meczów reprezentacja Polski pokonała w Hali Legionów siódmy zespół Mistrzostw Świata – Norwegię 33:29 (17:13).

Najwięcej bramek dla „biało-czerwonych” zdobył Patryk Wasiak – 8. Najskuteczniejszy w ekipie Norwegii był strzelec 9 bramek Emil Havsgard.

Jutro, w niedzielę 7 stycznia, w drugim meczu Polacy zmierzą się z Austrią. Początek meczu o godz. 11. Wstęp do Hali Legionów jest bezpłatny.

Wydmuchał 3,5 promila

Policjanci z komisariatu przy ulicy Kołłątaja w Kielcach zatrzymali 33-letniego kierowcę z gminy Chęciny. Był pijany. Jechał fiatem ducato. Wydmuchał 3,5 promila.

Policjanci interweniowali, gdyż wcześniej otrzymali informację na alarmowy numer 112.

Zobacz również:

http://2tk.pl/spacerkiem-po-miescie/kieleckie-neony/