O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 5 stycznia 2024 roku

5 stycznia, 2024, autor: oprac.red.

Policja z nowym szefem, Braun szefem NIW?, karnety w sprzedaży, Auchan w miejsce Carrefour… Nasze podsumowanie 5 stycznia 2024 roku.

Świętokrzyska Policja z nowym szefem
Świętokrzyska-policja
Stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach przejął inspektor Grzegorz Napiórkowski
Fot. świętokrzyska policja

Świętokrzyscy policjanci będą mieć od jutra  nowego komendanta. Stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach zdał nadinspektor Jarosław Kaleta. Przeszedł on na emeryturę. Obowiązki przejął inspektor Grzegorz Napiórkowski.

Braun szefem NIW?
Kielce-Michał-Braun
Michał Braun, radny Miasta Kielce przewodniczący klubu Radnych Koalicja Obywatelska.
Fot. kielce.eu

Radny Michał Braun, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej w kieleckiej radzie miasta, związany przez lata z  Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach opuszcza nasze miasto. Ma współpracować z Agnieszką Buczyńską – minister do spraw społeczeństwa obywatelskiego, przewodnicząca Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

Z naszych informacji wynika, że Braun jest przymierzany na szefa Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Warto wspomnieć, że Michał Braun był/ jest autorem felietonów publikowanych na łamach „2 tygodnika kieleckiego”.

Na początek z ŁKS. Trwa sprzedaż karnetów

Korona Kielce zna już terminy swoich pierwszych meczów rundy wiosennej w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Piłkarze z Kielc pierwszy, tegoroczny mecz o punkty zagrają  z Łódzkim Klubem Sportowym. Tydzień później pojadą do Zabrza na mecz z Górnikiem. Trwa sprzedaż karnetów.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Auchan w miejsce Carrefour

Na powierzchni dawnego Carrefour w Galerii Korona powstanie Auchan Supermarket.

Carrefour w Galerii Korona w Kielcach istniał od  2019 roku. Wcześniej, bo od 2010 roku były tam delikatesy „Piotr i Paweł”. Otwarcie supermarketu planowane jest na przełomie lutego i marca.

Zobacz również:

http://2tk.pl/category/spojrzenia/