Spojrzenia: Krzysztof Słoń: Uroczyście unieważnieni

8 września, 2023, autor: Krzysztof Marek Słoń

Nie mogłem uwierzyć w to co usłyszałem z ust Donalda Tuska, który powiedział publicznie: „Uroczyście przed wami unieważniam to referendum”.

senator-krzysztof-słoń
Krzysztof Słoń, Senator RP.
Fot. archiwum autora

Chodzi o referendum, które odbędzie się 15 października wraz z wyborami do Sejmu i Senatu. Deklaracja Tuska nie ma oczywiście żadnej mocy sprawczej. Referendum się odbędzie. Pokazuje jednak prawdziwe intencje tych, którzy chcą znowu sięgnąć po władzę. Faworyt europejskich elit, człowiek, który aspiruje do miana lidera całej opozycji, który chce być znowu premierem polskiego rządu, który mieni się obrońcą Konstytucji jawnie nawołuje do jej łamania, do bojkotu referendum. Przecież to ewidentnie antydemokratyczne bo odbiera możliwość zabrania głosu przez obywateli.

A przecież warto przypomnieć Art. 4. Konstytucji mówiący o formach sprawowania władzy, o tym, że: władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu i dalej, że: Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. Czy to co stanie się 15 października nie wypełnia tej treści w 100% przez wybór przedstawicieli, czyli posłów i senatorów oraz bezpośrednio wyrażoną wolę Narodu? Dlaczego niektórzy tak bardzo boją się tego referendum, choć wiedzą a może tylko przeczuwają, jakie nastawienie mają do tych spraw Polacy? A może obawiają się, że, gdyby doszli do władzy to takie ważne referendum związałoby im ręce? Już nie mogliby zmieniać swoich przedwyborczych deklaracji na niekorzyść Polaków, tak jak to miało miejsce w przeszłości. Dlatego musimy bronić swoich praw, nie dać się nikomu oszukiwać i mamić. Weźmy udział w referendum.

Możliwość organizowania referendum i wyborów w jednym dniu daje ustawa przyjęta już w 2003 r. przez koalicję SLD-PSL. My teraz umożliwiliśmy ich przeprowadzenie w tych samych godzinach, tych samych lokalach i pod nadzorem tych samych komisji. Będzie i taniej, sprawniej i transparentnie.

Ponadto, możliwość zarządzenia referendum daje przywołana Konstytucja w Art. 125. Referendum ogólnokrajowe, gdzie jest napisane wyraźnie: w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa może być przeprowadzone referendum ogólnokrajowe. A zatem, w sprawach najistotniejszych z punktu widzenia przyszłości obywateli, Polacy powinni mieć możliwość podejmowania decyzji i zagwarantowania sobie obrony swoich najważniejszych praw. Jeżeli w tym referendum weźmie udział co najmniej 50% uprawnionych do głosowania, będzie ono wiążące dla każdej władzy. Żaden rząd nie będzie mógł podjąć decyzji wbrew woli wyrażonej w referendum. Tak przedstawiona wola Narodu jest też niepodważalnym argumentem w relacjach z Unią Europejską.

Treść pytań została ustalona w oparciu o dyskusję jaką odbywamy od wielu miesięcy z Polakami. Są to sprawy, które bardzo często były kwestionowane oraz atakowane przez polityków opozycji, którzy aspirują do władzy w Polsce. Celem referendum jest obrona i skuteczne zabezpieczenie praw naszych obywateli, tak, by były nienaruszalne. Bo praw Polaków nie da się, tak jak chce lider opozycji, „uroczyście unieważniać” ani też „opiłować z pewnych przywilejów”, jak chce inny prominentny przedstawiciel tejże opozycji. Bo Polacy są u siebie, bo są gospodarzami, bo są Suwerenem.

Autor: Krzysztof Marek Słoń

(ur. 12 października 1964 r. w Kielcach). Absolwent Elektryka i Politechniki Świętokrzyskiej. Przez lata zawodowo i społecznie związany z pomocą społeczną Od 2011 roku Senator RP PiS. Wiceprezes Świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości.

W wyborach 15 października 2023 r. startuje do Senatu z okręgu numer 83 (Kielce oraz powiat kielecki).

Biuro Senatorskie Al. IX Wieków Kielc 2a, lok.7, 25-516 Kielce, tel. 41 343 39 25

Zobacz także:

http://2tk.pl/spojrzenia/solidarne-panstwo-w-praktyce/