W świecie sportu: Pięciu w Koronie już nie zagra

3 lipca, 2023, autor: oprac.red.

Kamil Kuzera, trener piłkarzy Korony Kielce jest konsekwentny. Po zakończeniu obozu w Opalenicy (sobota)  wypowiedział „tajemnicze zdanie” i dwa dni później (poniedziałek) dowiedzieliśmy się, że pięciu zawodników może szukać sobie nowych klubów. Dostali zgody na wypożyczenie. O kim mowa?

Kamil-Kuzera-Korona-Kielce
Kamil Kuzera, trener piłkarzy Korony Kielce: „Od następnego sparingu musimy skupiać się na zawodnikach, którzy nam pomogą lub mogą to zrobić”.
Fot. archiwum

Piłkarze Korony Kielce zakończyli obóz przygotowawczy do nowego sezonu przegrywając sparing z Chrobrym Głogów (0-1).

Po sparingu z Chrobrym niczego nowego się nie dowiedziałem. W pewnych rzeczach zostałem utwierdzony. Musimy podjąć zdecydowane i szybkie decyzje. Od następnego sparingu musimy skupiać się na zawodnikach, którzy nam pomogą lub mogą to zrobić – mówił po meczu trener Korony.

Na efekty tych słów długo nie czekaliśmy. Pięciu zawodników może szukać sobie nowych klubów. Dostali zgody na wypożyczenie. Są to: Jakub Górski, Oskar Sewerzyński, Jakub Osobiński, Adrian Bielka oraz Janusz Nojszewski

Najbliżej pozostania w Kielcach był 21-letni skrzydłowy Jakub Górski. Ostatnio sezon grał w Chrobrym Głogów (27 meczów, dwa gole i asysta). W Opalenicy wystąpił w obu sparingach. Nie przekonał jednak do siebie sztabu szkoleniowego.

Zobacz także:

http://2tk.pl/w-swiecie-sportu/kamil-kuzera-zarobil-dla-klubu-ponad-8-mln-zlotych/