W świecie sportu: PGNiG Superliga sezon 2023/2024 – wraca faza play-off!

3 lipca, 2023, autor: oprac.red.

Jedno jest pewne. Będzie więcej meczów i emocji. Zwłaszcza w walce o medale Mistrzostw Polski, a zapewne o utrzymanie też. Wraca faza play-off!

PGNiG-Superliga
Będzie więcej meczów i emocji. Wraca faza play-off!
Fot. kielcehandball.pl

Przypomnijmy. Ostatnim sezonem w którym w rozgrywkach PGNiG Superligi organizowano fazę play-off był sezon 2018/2019. Na skutek pandemii, cztery kolejne sezony zostały przeprowadzone w systemie każdy z każdym, na zasadzie mecz i rewanż

Sezon 2023/2024

Będzie trwał dłużej niż poprzednie. W ostatnich czterech latach w PGNiG Superlidze rozgrywano po 182 mecze w sezonie. Teraz ta liczba znacznie wzrośnie. W zależności od rozstrzygnięć w poszczególnych spotkaniach, będzie to od 217 do 225 meczów.

Najpierw zostanie rozegrana faza zasadnicza, licząca 26. serii. Zespoły rozegrają spotkania na zasadzie każdy z każdym – mecz i rewanż. Następnie do fazy play-off zakwalifikują się zespoły z miejsc 1-8, a drużyny zajmujące pozycje 9-14 rozegrają spotkania w ramach grupy spadkowej.

Faza play-off

Zespoły, które zakwalifikują się do fazy play-off rywalizować będą do dwóch zwycięstw. A więc w przypadku wyniku 1-1 po dwóch meczach, kibiców czekać będzie jeszcze trzecie spotkanie. Dotyczy to wszystkich spotkań play-off, począwszy od ćwierćfinałów, na meczach medalowych kończąc. Zespoły, które odpadną z rywalizacji w play-off na etapie ćwierćfinału, będą rywalizowały o miejsca 5-8.

Grupa spadkowa

Spotkają się tu drużyny, które po fazie zasadniczej zajmą miejsca 9-14. Punkty zdobyte w pierwszej części rozgrywek zostaną zachowane. W tej fazie każdy z klubów rozegra po jednym meczu z pozostałymi drużynami grupy spadkowej. Łącznie każdy z walczących o utrzymanie zespołów rozegra po 5 meczów. Ostatni zespół z grupy spadnie z PGNiG Superligi, a przedostatnia drużyna weźmie udział w dwumeczu barażowym z zespołem, który na koniec sezonu zajmie 2. miejsce w Lidze Centralnej.

Zobacz także:

http://2tk.pl/w-swiecie-sportu/kieleckiej-ekipie-szczescie-sprzyjalo/