O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 24 stycznia 2024 roku

24 stycznia, 2024, autor: oprac. red.

Korona ma straty, MPEC też, a Targi zarobiły najwięcej – zobacz wyniki finansowe miejskich spółek. W piątek juniorzy KS VIVE rozpoczną zmagania o awans do 1/4 finałów Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Turniej odbędzie się w Kielcach. Nasze podsumowanie dla Was – 24 stycznia 2024 r.

Tak zarządzają, czyli wyniki finansowe miejskich spółek. W Koronie najgorzej

Znamy wyniki finansowe miejskich spółek oraz firm, w których miasto ma swoje udziały – z roku 2022 oraz 2023 (od stycznia do września). Najlepiej wypadają Targi Kielce. Najgorzej Korona Kielce. Więcej napisaliśmy dzisiaj tutaj.

Wstyd

Dach Hali Legionów w Kielcach przecieka. Od lat. To tu m.in. mecze w Orlen Superlidze i w Lidze Mistrzów rozgrywają mistrzowie Polski – piłkarze ręczni Industrii Kielce. Czasem odbywają się imprezy kulturalne.

Obiektem zawiaduje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach. Ponoć problem zostanie rozwiązany w ciągu kilku dni. Tymczasem to co kapie z dachu trafia do rozstawionych tu i tam wiader. Wstyd.

Konserwacja i remont ma odbyć się w przyszłym roku. Koszt to na dzisiaj około 100 000 złotych.

„Iskra rozpala pasję”
Karol-Bielecki-VIVE-Kielce
Karol Bielecki, prezes Fundacji „Iskra rozpala pasję”.
Fot. upload.wikimedia.org

W Kielcach powstała fundacja „Iskra rozpala pasję”. Prezesem został Karol Bielecki, były zawodnik VIVE Kielce i reprezentacji. Fundacja stawia przed sobą dwa główne cele: rozwój i popularyzację piłki ręcznej.

Cele statutowe fundacji znajdziecie tutaj.

Zaproszenie
KS-VIVE-Kielce
Juniorzy KS VIVE od najbliższego piątku zapraszają na trybuny hali MOSiR przy ulicy Krakowskiej 72.
Grafika: KS VIVE Junior

Już w najbliższy piątek juniorzy KS VIVE Kielce rozpoczną zmagania o awans do 1/4 finałów Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Turniej odbędzie się w Kielcach. W hali MOSiR przy ulicy Krakowskiej 72. Kieleccy juniorzy zmierzą się z MTS Kwidzyn, MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski oraz Acana Moto-Jelcz Oława. Awans do 1/4 wywalczą dwa zespoły.

Zobacz koniecznie

O tym się mówi