Wiadomości Kielce: Kieleckie UFO, czyli czego zza płotu nie widać

13 maja, 2023, autor: oprac.red.

Sąsiedztwo kieleckiego dworca autobusowego, okrzykniętego architektoniczną ikoną Kielc, mówiąc delikatnie, pozostawia wiele do życzenia.  Spójrzcie na zdjęcia.

Wybraliśmy ikony architektoniczne Kielc i regionu świętokrzyskiego. UFO się obroniło – mogliśmy nie tak dawno przeczytać w jednej z kieleckich gazet.

Kieleckie-UFO-dworca-autobusowego
Sąsiedztwo kieleckiego dworca autobusowego.
Fot. 2 tygodnik kielecki

Przypomnijmy. Dworzec został zbudowany w ostatniej dekadzie PRL. Przed kilku laty przeszedł całkowitą przebudowę i modernizację. Z pierwotnego „UFO” został tylko kształt. Reszta jest dzisiaj nowa i nowoczesna. Po gruntownej renowacji został zauważony za granicą, czego dowodem są nominacje w prestiżowych konkursach i publikacje w międzynarodowych magazynach. Między innymi budynek został nominowany do prestiżowej nagrody architektonicznej Miesa van der Rohe, a artykuł na jego temat opublikował Dezeen, czyli jeden z najbardziej znanych międzynarodowych serwisów w branży projektowej.

Takiego dworca z pewnością mogą pozazdrościć kielczanom mieszkańcy innych miast.  Dobrze jednak, że nie spacerują w jego sąsiedztwie. Redakcja „2 tygodnika kieleckiego” zajrzała na „zaplecze” kieleckiej ikony. Efekty naszej eskapady możecie zobaczyć na zdjęciach.

Kieleckie-UFO-dworca-autobusowego Kieleckie-UFO-dworca-autobusowego Kieleckie-UFO-dworca-autobusowego Kieleckie-UFO-dworca-autobusowego Kieleckie-UFO-dworca-autobusowego Kieleckie-UFO-dworca-autobusowego Kieleckie-UFO-dworca-autobusowego Kieleckie-UFO-dworca-autobusowego Kieleckie-UFO-dworca-autobusowego Kieleckie-UFO-dworca-autobusowego

Kieleckie-UFO-dworca-autobusowego Kieleckie-UFO-dworca-autobusowego Kieleckie-UFO-dworca-autobusowego Kieleckie-UFO-dworca-autobusowego Kieleckie-UFO-dworca-autobusowego
Zobacz najnowsze wydanie „2 tygodnika kieleckiego”:

http://2tk.pl/wydania/numer-01-2023/