W świecie sportu: Z Kielc przez Poznań do mistrza Polski

18 czerwca, 2024, autor: oprac. red.

Pochodzący z Kielc, 18 – letni Filip Wolski, obecnie piłkarz Lecha Poznań zagra w drużynie mistrza Polski Jagiellonii Białystok. I być może zadebiutuje w Lidze Mistrzów.

Kadra-U17-Kielczanin-Wolski
Filip Wolski rozpoczynał karierę w KKP Koronia Kielce.
Fot. Łączy nas piłka

18-letni skrzydłowy przebywa dzisiaj w Białymstoku na testach medycznych. Po nich podpisze kontrakt. Prawdopodobnie do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia.

Reprezentacja-Kielczanin-Filip-Wolski
7.10.2018 r.
Jeszcze w barwach Korony Kielce.
Fot. archiwum

Filip Wolski to kielczanin. Rocznik 2006. Przygodę z piłką nożną zaczynał w KKP Korona Kielce. W 2020 roku, gdy miał 14 lat dostrzegli go poznańscy skauci. Wyjechał do Poznania. Do akademii Lecha.

Występował w młodzieżowych reprezentacjach kraju. U-16, U-17, U-18. Dotychczas zanotował 27 występów. Strzelił 5 bramek. Grał m.in. na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy do lat 17. Pisaliśmy o tym tutaj.

„Niesamowity gaz”, „imponujące odejście na pierwszych metrach”, „fenomen motoryczny” – to tylko wybrane odpowiedzi ekspertów na pytanie o charakterystykę Wolskiego. Co odważniejsi twierdzą, że „Wolu” jest w stanie wygrać pojedynek biegowy z każdym przeciwnikiem w swojej kategorii wiekowej.

Zobacz także:

„Junior zrobił swoje, junior może odejść”

One thought on “Z Kielc przez Poznań do mistrza Polski”

Comments are closed.