O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 18 czerwca 2024 roku

18 czerwca, 2024, autor: oprac.red.

Basen przy Szczecińskiej w weekend już będzie czynny – wstęp będzie bezpłatny, część ulicy Warszawskiej czeka remont, Industria ma plan, a decyzja o dzikiej karcie już jutro. Nasze podsumowanie dla Was – 18 czerwca 2024 r.

Basen przy Szczecińskiej w weekend już będzie czynny

W najbliższą sobotę i niedzielę wstęp na miejski basen przy ul. Szczecińskiej w Kielcach będzie bezpłatny. Warto wiedzieć, że w pozostałe dni bilet normalny kosztuje 25 zł, a ulgowy 20 zł. Dzieci do lat 6 zapłacą 1,5 zł. Na miejscu będzie także honorowana Karta Dużej Rodziny oraz Karta Seniora. Obiekt będzie czynny od godziny 10 do 18.

Z Kielc przez Poznań do mistrza Polski
Reprezentacja-Kielczanin-Filip-Wolski
7.10.2018 r.
Jeszcze w barwach Korony Kielce.
Fot. Facebook
Kadra-U17-Kielczanin-Wolski
Filip Wolski rozpoczynał karierę w Koronie Kielce.
Fot. Łączy nas piłka

Pochodzący z Kielc, 18 – letni Filip Wolski, obecnie piłkarz Lecha Poznań zagra w drużynie mistrza Polski Jagiellonii Białystok. I być może zadebiutuje w Lidze Mistrzów.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Ulicę Warszawską w wakacje czeka remont

W czerwcu wybór wykonawcy, a w lipcu i sierpniu remont. Zachodnia jezdnia ulicy Warszawskiej, 750 metrów na odcinku pomiędzy ulicą Orkana, a ulicą Turystyczną doczeka się remontu. Usunięta zostanie stara nawierzchnia, ułożone będą dwie warstwy masy bitumicznej wraz ze specjalną siatką wzmacniającą. Przewidziano także wymianę krawężników i przebudowę wjazdów w niezbędnym zakresie.

Na wykonanie wszystkich prac wyłoniony wykonawca będzie miał 120 dni od momentu podpisania umowy.

Plan Industrii

Szymon-Wiaderny

Piłkarze ręczni Industrii Kielce rozpoczną przygotowania do nowego sezonu 29 lipca. Pierwsze dni to badania medyczne, a później przez 2 tygodnie będą trenować w Kielcach. 11 sierpnia pojadą na obóz przygotowawczy. Jak zwykle do Santander (Hiszpania). Tam, na zakończenie pobytu, wezmą udział w turnieju. Przeciwnicy nie są jeszcze znani. W Hiszpanii nie będzie zawodników, którzy będą występować ze swoimi narodowymi reprezentacjami w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Trener Talant Dujszebajew będzie miał do dyspozycji wszystkich graczy dopiero 19 sierpnia. A już 23 sierpnia rozpocznie się mocno obsadzony Industria Kielce turniej w niemieckim Melsungen. Zagrają z MT Melsungen, SC Magdeburg, OTP Bank Pick Szeged.

Rozgrywki Orlen Superligi rozpoczną się na przełomie sierpnia i września. Z kolei 7 września w Atlas Arenie w Łodzi Industria Kielce zmierzy się z Orlenem Wisłą Płock w meczu o Superpuchar Polski.

Dzika karta dla Industrii?

Czy kielczanie otrzymają od EHF tzw. dziką kartę uprawniającą do gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów? Dowiemy się już w środę, 19 czerwca.

W sezonie 2024/25 w Lidze Mistrzów zagra 16 drużyn. Dziewięć z nich jest już znane, bo zakwalifikowało się bezpośrednio z rankingu: to SC Magdeburg i Fuechse Berlin (Niemcy), Barcelona (Hiszpania), Paris Saint-Germain HB (Francja), Orlen Wisła Płock (Polska), Telekom Veszprem (Węgry), Aalborg Handbold (Dania), Kolstad Handball (Norwegia) i Sporting CP (Portugalia). Miejsce w rozgrywkach powinien mieć też mistrz Białorusi, ale EHF wykluczył go z rywalizacji.

Federacja przyzna siedem „dzikich kart”. Oprócz Industrii Kielce o miejsce w elicie starają się:

  • Pick Szeged (Węgry)
  • HBC Nantes (Francja)
  • RK Zagrzeb (Chorwacja)
  • FC Porto (Portugalia)
  • Dinamo Bukareszt (Rumunia)
  • Elverum (Norwegia)
  • Eurofarm Pelister (Macedonia Północna)
  • Gorenje Velenje (Słowenia)
  • Kadetten Schaffhausen (Szwajcaria)

Nieoficjalnie mówi się, że kielecki klub może być spokojny o miejsce w najbardziej prestiżowych rozgrywkach Europy. Trudno sobie wyobrazić, by EHF nie zaprosił do udziału w zmaganiach klubu, który w ostatnich trzech sezonach dwa razy dotarł do finału rozgrywek.

W Koronie zmian dużo

Korona-Kielce

26 piłkarzy wzięło udział w pierwszym po urlopowej przerwie treningu Korony Kielce. W tym gronie było siedmiu graczy z zespołów juniorskich. Klub ogłosił, że z sześcioma zawodnikami nie przedłuży kończących się w czerwcu umów.

Z piłkarzy pierwszej drużyny w zajęciach nie brali udziału: przebywający na zgrupowaniach swoich reprezentacji narodowych Yoav Hofmeister i Dominick Zator, kontuzjowani Martin Remacle, Nono i Marcus Godinho oraz Adrian Dalmau – pojawi się w Kielcach w poniedziałek.

Korona nie przedłuży kontraktów z sześcioma piłkarzami. Na liście znaleźli się: Konrad Forenc, Marius Briceag, Kyrylo Petrov, Fredrik Krogstad, Dalibor Takáč i Petteri Forsell.

Z kolei kontrakt Piotra Malarczyka, który także kończy się z końcem czerwca być może zostanie przedłużony. Chce tego trener Kamil Kuzera.

Z drużyn juniorskich na zajęcia pierwszego zespołu zaproszeni zostali także: Nikodem Kuzera, Konrad Ciszek, Kacper Czepielik, Jakub Kowalski, Natan Niedźwiedź, Michał Mikielewicz oraz 15–letni Adam Hańćko.

Z piłkarzy, którzy miniony sezon spędzili na wypożyczeniu, w treningu wzięli udział: Radosław Seweryś, Hubert Zwoźny, Marcel Zapytowski oraz Igor Kośmicki. Kontrakt nie zostanie przedłużony z Januszem Nojszewskim i Jakubem Górskim. Górskiego chce Stal Stalowa Wola.

Ze sztabem szkoleniowym pożegnali się Grzegorz Opaliński i Jacek Kiełb oraz główny fizjoterapeuta Łukasz Miller.

Koniec z absurdem

Wiata przystankowa przy ul. Żelaznej w Kielcach zostanie przeniesiona. Już w wakacje.

Przypomnijmy. Wiata naprzeciwko Dworca PKP nie stoi przy zatoce autobusowej, ale kilkanaście metrów obok. W efekcie autobus zatrzymuje się gdzie indziej, a pasażerowie oczekują w innym miejscu.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi

Potrzeba szybkich działań
rowery
Jacek Kowalczyk.
Fot. FB/Jacek Kowalczyk

Wciąż mamy jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów sportowych w Europie. Potrzeba szybkich działań, by pozostał najsilniejszą sportową marką. Koniecznie z mocnym zapleczem szkolącym zdolną młodzież, bo dzisiaj, niestety, tak nie jest.

„7 w Kielcach” z patronatem Prezydent Kielc i Kuratorium Oświaty
7-w-Kielcach
Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz dużych polskich imprez dla młodzieży.
Fot. archiwum

III już edycję turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” patronatem objęła Agata Wojda, Prezydent Miasta Kielce oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Trzydniowy maraton z piłką ręczną odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 września. Areny zmagań to tradycyjnie hale sportowe przy ulicy Krakowskiej 72 i Jagiellońskiej 90. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „KORONA”.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz także:

W świecie sportu

Zobacz też koniecznie:

O tym się mówi