W świecie sportu: Pierwszy krok zrobiony. Zwycięski…

26 stycznia, 2024, autor: oprac.red.

Juniorzy KS VIVE Kielce rozpoczęli dzisiaj zmagania o awans do 1/4 finałów Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej.

KS-VIVE-Kielce

W Kielcach rozpoczął się turniej 1/8 finałów Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Do Kielc przyjechał zespoły Acana Moto-Jelcz Oława (to zespół złożony z zawodników, którzy w minionym sezonie zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych), MTS Kwidzyn (to rywal, któremu dwa lata temu, w Kielcach, w finale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych zespół KS VIVE Kielce… uległ i nie zdobył złotego medalu), oraz MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (ta drużyna uczestniczy w rozgrywkach I ligi). Mecze rozgrywane są w hali MOSiR przy ulicy Krakowskiej 72.

W pierwszym meczu turnieju kieleccy juniorzy wysoko pokonali gości z Oławy. Zwycięstwo kielczan ani przez moment nie było zagrożone.

Kielczanie wystąpili w składzie:

Jakub Solnica, Filip Łapot, Mateusz Pakaszewski, Kacper Olczyk, Marcel Latosiński, Bartłomiej Malarz, Jakub Osuch, Mikołaj Smysło, Marcel Kuśnierek, Kacper Stawowy, Wiktor Augustowski, Olaf Tobera, Dominik Trela, Jakub Sęk, Maciej Michalczyk, Jakub Janus.

Warto odnotować, że w meczu z Acana Moto Jelcz Oława do składu powrócili zawodnicy dawno nie widziani na parkiecie, kontuzjowani Mateusz Pakaszewski, Jakub Janus oraz Jakub Osuch. Mecz rozegrał także Dominik Trela który już chyba na dobre uporał się z dokuczającym mu od dłuższego czasu urazem. Zabrakło narzekającego na ból barku Igora Malczaka, zawodnika grającego na co dzień w Orlen Superlidze w zespole… MTS Kwidzyn.

Wyniki – 1/8 MPJM gr. K Kielce

26 stycznia 2024 r.

MKS Piotrkowianin – MTS Kwidzyn 34:35 (18:17)

KS VIVE Kielce – Acana Moto Jelcz Oława 38:26 (20:13)

Najwięcej bramek dla KS VIVE: Olczyk 13, Latosiński, Malarz, Sęk po 4.

Zaproszenie na sobotę

Jutro, w sobotę 27 stycznia kieleccy juniorzy zagrają z MTS Kwidzyn. Początek meczu o godz. 16. Hala MOSiR ul. Krakowska 72.

Wcześniej, o godz. 14 na parkiet hali przy ul. Krakowskiej wyjdą zespoły Acana Moto Jelcz Oława i MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Start meczu o godz. 14.

Zobacz koniecznie:

W świecie sportu