O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 26 stycznia 2024 roku

26 stycznia, 2024, autor: oprac.red.

Juniorzy wygrali, jutro też muszą, Korona przegrała i wraca do Polski, a Marcin Różycki już nie jest w POT i wraca do Kielc. Nasze Podsumowanie dla Was – 26 stycznia 2024 r.

Pierwszy krok zrobiony

Juniorzy KS VIVE Kielce rozpoczęli w Kielcach zmagania o awans do 1/4 finałów Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Od zwycięstwa. W pierwszym meczu turnieju kieleccy juniorzy wysoko pokonali Acana Moto Jelcz Oława. Zwycięstwo nawet przez moment nie było zagrożone.

KS VIVE Kielce – Acana Moto Jelcz Oława 38:26 (20:13)

Najwięcej bramek dla KS VIVE: Olczyk 13, Latosiński, Malarz, Sęk po 4.

Zaproszenie

Jutro, w sobotę 27 stycznia kieleccy juniorzy zagrają z MTS Kwidzyn. Początek meczu o godz. 16. Hala MOSiR ul. Krakowska 72.

Wcześniej, o godz. 14 na parkiet hali przy ul. Krakowskiej wyjdą zespoły Acana Moto Jelcz Oława i MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Start meczu o godz. 14.

Korona wraca na tarczy

Korona Kielce przegrała dwa ostatnie sparingi rozegrane podczas zgrupowania w Turcji. Do południa nie sprostała ostatniej drużynie czeskiej ligi, Dynamo Czeskie Budziejowice 0:1. Po południa nie dała rady bułgarskiemu FK Krumovgrad 1:2. Jedyną bramkę dla naszej ekipy zdobył Amerykanin Danny Trejo. W 85. minucie karnego nie wykorzystał Nono.

Marcin Różycki odwołany
Marcin-Różycki
Marcin Różycki.
Fot. Facebook

Marcin Różycki, były wiceprezydent Kielc został odwołany i nie jest już wiceprezesem Polskiej Organizacji Turystycznej. Stanowisko pełnił od lipca 2021 roku. W organizacji odpowiadał za pracę departamentów marketingu oraz strategii i rozwoju. Z Warszawy wraca więc do Kielc. Ponoć zamierza wystartować w wyborach samorządowych 7 kwietnia – do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Marcin Różycki był wiceprezydentem Kielc w latach 2018-2021. Odpowiadał między innymi za edukację oraz sport. Funkcję wiceprezydenta objął z rekomendacji stowarzyszenia Bezpartyjni i Niezależni byłego przewodniczącego Rady Miasta Kielce Kamila Suchańskiego. Drogi obu jednak szybko się rozeszły. W kwietniu 2021 roku Bogdan Wenta odwołał go ze stanowiska bez podania przyczyn.

Polska Organizacja Turystyczna zajmuje się między innymi promocją Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, organizuje stoiska narodowe na największych krajowych i zagranicznych targach turystycznych, na których wystawcami są przedstawiciele branży turystycznej i samorządów lokalnych, współpracuje z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi w celu zwiększenia zainteresowania polskimi miastami, regionami, produktami turystycznymi wśród krajowych i zagranicznych turystów.

Zobacz także:

O tym się mówi