Jak już wszyscy wiemy na dworcu PKP w Kielcach siedzibę będzie miał Zarząd Transportu Miejskiego.
Ponoć już w kwietniu br. do nowej siedziby przeniosą się wszyscy pracownicy z biur przy ulicy Głowackiego oraz archiwum i magazyn biletów. Powstanie także Punkt Obsługi Pasażera oraz Punkt Sprzedaży Biletów. To kilkadziesiąt osób, czyli kilkadziesiąt samochodów od poniedziałku do piątku, w godzinach mniej więcej 7-16. Zastanawiamy się gdzie urzędnicy zaparkują swe samochody, skoro już dzisiaj wokół dworca są z tym problemy. O tzw. interesantach nawet nie wspominamy. Wszak oni poruszają się komunikacją publiczną… Podróżni też jakoś dają radę… Na razie…
Uwaga – ważne
Pomysł przeniesienia ZTM na dworzec powstał gdy aktualny był projekt budowy parkingu nad peronami. Projekt budowy zrealizowany nie został, jednak pomysł przenosin jest w życie wdrażany.
Nowa poczekalnia jest bez antresoli, ta decyzja zapadła jeszcze za urzędowania poprzedniego Prezydenta Miasta Wojciecha Lubawskiego Porozumienie Samorządowe, gdy szukano pomysłów na sfinansowanie remontu, bo rząd Donalda Tuska twierdził że „nie ma pieniędzy i nie będzie”. Pojawił się wówczas pomysł, aby pustą przestrzeń dworca dostosować do punktów obsługi klienta Urzędu Miasta, co w połączeniu z nowym parkingiem nad peronami i bliskością dworców byłoby udogodnieniem dla mieszkańców. Padło na Wydział Komunikacji oraz Zarząd Transportu Miejskiego, który wciąż wynajmuje budynek przy ul. Głowackiego. Brzmiało to wtedy sensownie. Kolejny prezydent miasta Bogdan Wenta z Platformy Obywatelskiej podtrzymał tą decyzję i w takim wymiarze zlecono projekt.
Drugim etapem będzie przebudowa kolejnych peronów wraz z tunelem podziemnym i wytyczeniem punktów na podpory do platformy parkingowej. Termin? Planowo przyszły rok. Będziemy na bieżąco Was informować o progresie.
Źródło: Facebook/ Kielce Główne – dworzec kolejowy PKP
Zarząd Transportu Miejskiego zarządza kielecką komunikacją od 2006 roku. Obecnie wynajmuje pomieszczenia w prywatnej kamienicy przy ulicy Głowackiego. Warunki umowy najmu zostały już z PKP wynegocjowane. Dokument czeka na podpis. ZTM zapłaci czynsz 10 złotych za jeden metr kwadratowy. Zajmie 700 metrów. Umowa obowiązywać ma 10 lat.