W świecie sportu: Muzeum Historii Klubu Iskra Kielce już można zwiedzać

29 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Od dzisiaj Muzeum Historii Klubu Iskra Kielce jest już dostępne dla kibiców. Wczoraj zgromadzone eksponaty widzieli zaproszeni goście.

KS-Iskra-Kielce-SA

Muzeum można zwiedzać od wtorku do piątku w godz. od 10 do 16. W dni meczowe zwiedzanie wyłącznie dla posiadaczy biletu na mecz. Istnieje tez możliwość zwiedzania przez grupy zorganizowane. Wstęp jest bezpłatny.

To prawdopodobnie pierwsza tego placówka w kraju przedstawiająca historię polskiego klubu piłki ręcznej. Na ekspozycji zobaczymy ponad 600 eksponatów, m.in. kontrakt pierwszego trenera Wacława Mozera, gwizdek legendarnego szkoleniowca Edwarda Strząbały, piłkę, którą grano w klubie w latach 60. ubiegłego wieku, ale też wiele koszulek, elementy kibicowskich opraw, szaliki, zapiski trenerskie pokazujące zagrywki taktyczne, historyczne zdjęcia, wycinki z prasy, medale, trofea i puchary z tym najcenniejszym w historii klubu – za zwycięstwo EHF Ligi Mistrzów w 2016 roku.

Klub przygotował także ścianę z tablicą, która jest klubową Wall of Fame. Są na niej stalowe gwiazdy z nazwiskami wszystkich zawodników, trenerów i działaczy, którzy mieli niebagatelny wkład w rozwój klubu. Gwiazd będzie 65 i będą sukcesywnie dokładane.

Dzisiaj, w czwartek 29 lutego, podczas ostatniego meczu fazy grupowej EHF Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra z Kolstad Handball. Po raz pierwszy zgromadzone eksponaty będą mogli zobaczyć kibice.

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi