O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 28 lutego 2024 roku

28 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Korona przegrała i odpadła, będzie ortopedia w MSWiA, muzeum Iskry Kielce już można zwiedzać, a Marek Malarz przekonuje, że tym razem Kielce maja szczęście. Nasze podsumowanie dla Was – 28 lutego 2024 r.

Koniec pucharowej przygody
Fortuna-Puchar-Polski
Puchar Polski w piłce nożnej mężczyzn 2023/2024 – to już 70 edycja rozgrywek.
Fot. www.facebook.com/PZPNPucharPolski/

Piłkarze Korony Kielce nie awansowali do półfinału Fortuna Pucharu Polski. A już w niedzielę 3 marca Korona zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Więcej napisaliśmy tutaj.

Oddział ortopedii i traumatologii ruchu w MSWiA

W szpitalu MSWiA przy ulicy Wojska Polskiego powstanie oddział ortopedii i traumatologii ruchu. Świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął konkurs na te świadczenia i oddział zostanie pracę już 1 marca.

Muzeum Historii Klubu Iskra Kielce już dostępne

KS-Iskra-Kielce-SA

Muzeum można zwiedzać od wtorku do piątku w godz. od 10 do 16. W dni meczowe zwiedzanie wyłącznie dla posiadaczy biletu na mecz. Istnieje tez możliwość zwiedzania przez grupy zorganizowane. Wstęp jest bezpłatny.

Na ekspozycji można zobaczyć ponad 600 eksponatów, m.in. kontrakt pierwszego trenera Wacława Mozera, gwizdek legendarnego szkoleniowca Edwarda Strząbały, piłkę, którą grano w klubie w latach 60. ubiegłego wieku, ale też wiele koszulek, elementy kibicowskich opraw, szaliki, zapiski trenerskie pokazujące zagrywki taktyczne, historyczne zdjęcia, wycinki z prasy, medale, trofea i puchary z tym najcenniejszym w historii klubu – za zwycięstwo EHF Ligi Mistrzów w 2016 roku.

Klub przygotował także ścianę z tablicą, która od dzisiaj jest klubową Wall of Fame. Są na niej stalowe gwiazdy z nazwiskami wszystkich zawodników, trenerów i działaczy, którzy mieli niebagatelny wkład w rozwój klubu. Gwiazd będzie 65 i będą sukcesywnie dokładane.

Już jutro, w czwartek 29 lutego, podczas ostatniego meczu fazy grupowej EHF Ligi Mistrzów Industria Kielce zagra z Kolstad Handball. Po raz pierwszy zgromadzone eksponaty będą mogli zobaczyć kibice.

Konkrety, a nie obietnice, czyli chciejstwo
Marek-Malarz
Marek Malarz
Fot. archiwum

Wydaje mi się, że tym razem Kielce mogą mieć szczęście. Dlaczego? Bo wśród sześciu kandydatów mamy trzech przedsiębiorców. Ponadto dlatego też, że każdy z kandydatów na swoje ambicje i chce „coś” „komuś” (niekiedy również we własnym ugrupowaniu) udowodnić

– w felietonie dla 2 tygodnika kieleckiego.

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi