W świecie sportu: Kieleckiej ekipie szczęście sprzyjało

27 czerwca, 2023, autor: oprac.red.

Piłkarze ręczni  Barlinka Industrii Kielce poznali grupowych rywali w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Start rozgrywek 13 września. Barlinek Industria Kielce nie zagra m.in. z SC Magdeburg, Barceloną, Telekom Veszprem HC, czy też FC Porto.

Barlinek-Industria-Kielce
Mistrz Polski w piłce ręcznej 2023.
Fot. kielcehandball.pl

Losowanie odbyło się dzisiaj w Wiedniu. 16 drużyn zostało rozdzielonych do dwóch ośmiozespołowych grup. I trzeba przyznać, że kieleckiej ekipie szczęście sprzyjało. Na etapie rozgrywek grupowych Barlinek Industria Kielce nie zagra m.in. z SC Magdeburg, Barceloną, Telekom Veszprem HC, czy też FC Porto. Ale i tak szykują się wielkie pojedynki.

Podział na grupy

Grupa A

Barlinek Industria Kielce
THW Kiel (Niemcy)
Paris Saint-Germain Handball (Francja)
Aalborg Håndbold (Dania)
OTP Bank – PICK Szeged (Węgry)
HC Eurofarm Pelister (Macedonia Północna)
HC Zagrzeb (Chorwacja)
Kolstad Handball (Norwegia)

Grupa B

GOG (Dania)

Telekom Veszprem (Węgry)
Barca (Hiszpania)
SC Magdeburg (Niemcy)
Orlen Wisła Płock
Montpellier HB (Francja)
FC Porto (Portugalia)
RK Celje Povovarna Lasko (Słowenia)

Warto wiedzieć, że w najbliższych latach Liga Mistrzów pozostanie w formacie znanym z poprzednich sezonów. Rozgrywki Ligi Mistrzów rozpoczną się 13/14 września. Bezpośredni awans do ćwierćfinału wywalczą po dwie najlepsze ekipy z obu grup, a te z miejsc 3-6 zagrają w play-offach. Sezon tradycyjnie zwieńczy turniej finałowy w Lanxess Arenie w Kolonii. Zostanie rozegrany 8 i 9 czerwca 2024 roku.

Mecze polskich drużyn (przypomnijmy, że dziką kartę otrzymał Orlen Wisła Płock) zobaczymy na antenach Eurosportu. Wszystkie spotkania będzie można zobaczyć w Eurosporcie Extra w Playerze.

Transmisja z losowania:

Zobacz także:

http://2tk.pl/w-swiecie-sportu/talant-glowa-do-gory/