W świecie sportu: Juniorzy KS VIVE Kielce nie zwalniają tempa

4 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Juniorzy KS VIVE Kielce nie zwalniają tempa. Wciąż są na dobrej drodze do awansu i występów za rok na pierwszoligowych parkietach.

KS-VIVE-Kielce
Juniorzy KS VIVE Kielce.
Fot. Facebook

Runda rewanżowa rozgrywek II ligi piłkarzy ręcznych rozpoczęła się tydzień temu. Ze względu na udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej kielczanie przełożyli mecz z lokalnym rywalem UKS SMS Wybicki Kielce. W niedzielę, 4 lutego, podopieczni Aleksandra Litowskiego i Dominika Żyły już jednak grali. W Bochni z tamtejszym MOSiR. I wygrali 35:28 (17:15). Choć pierwsza połowa nie zapowiadała wysokiego zwycięstwa.

Na uwagę zasługuje występ Bartłomieja Malarza, w ostatnim tygodniu nie trenującego, lecz walczącego z grypą. Wszedł na boisko na początku II połowy. Zagrał niecałe 14 minut, rzucił w tym czasie 6 bramek i wyprowadził zespół na bezpieczne 10-bramkowe prowadzenie (28:18).

bartłomiej-malarz
Bartłomiej Malarz.
Fot. Facebook

Różnicę zrobił również kapitan zespołu Mateusz Pakaszewski wciąż leczący kontuzję nadgarstka. Także zagrał kilkanaście minut, i tak pokierował obroną zespołu, że w tym czasie kielczanie nie tracili bramek.

ks-vive-kielce
Filary kieleckiej obrony. Prawie zdrowy Mateusz Pakaszewski (13) i kontuzjowany Wiktor Augustowski.
Fot. Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej w Kielcach

Na wyróżnienie zasłużył, jak zwykle, bramkarz Jakub Solnica. Obserwatorom meczu utkwi z pewnością w pamięci sytuacja z 50 minuty meczu, gdy piłka po mocnym rzucie przeciwnika trafiła go w głowę. Padł jak rażony, wstał i chwilę później obronił rzut karny.

jakub-solnica
Jakub Solnica.
Fot. Facebook

Resztę dzieła dokonali koledzy z zespołu pieczętując wysokie zwycięstwo.

Wynik – 13 kolejka, II liga Mężczyzn, gr. 4

MOSiR Bochnia – KS VIVE II Kielce 28:35 (15:17)

Najwięcej bramek dla KS VIVE II: Jakub Sęk 9, Bartłomiej Malarz 6, Jakub Osuch 6.

Już w następny weekend, w Lubinie, czeka ich batalia o awans do najlepszej czwórki tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. O dotychczasowych sukcesach kieleckiej młodzieży napisaliśmy tutaj.

Aktualna tabela – II liga Mężczyzn, gr. 4

Zobacz także:

W świecie sportu

One thought on “Juniorzy KS VIVE Kielce nie zwalniają tempa”

Comments are closed.