O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 3 stycznia 2024 roku

3 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Kandydatka już oficjalna, chętnych do rządzenia jest jednak więcej, Korona przegrywa, Industria wygrała, Arkadiusz Moryto wrócił, a juniorzy KS VIVE walczą na dwóch frontach… Nasze podsumowanie dla Was – 3 stycznia 2024 r.

Kandydatka na prezydenta
Agata-Wojda
Rok 2018. Agata Wojda, jako felietonistka „2 tygodnika kieleckiego”.
Fot. archiwum prywatne Agata Wojda

Mój start jest dla interesu Kielc, kielczan i kielczanek, a nie dla interesów, które ktoś ma w Kielcach

– powiedziała dzisiaj Agata Wojda na dworcu autobusowym w Kielcach, gdzie oficjalnie ogłoszono, że jest ona kandydatką Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Kielc. Więcej na temat jej startu napisaliśmy tutaj.

Kandydatów mamy już jednak trzech
Maciej-Bursztein_Kielce
Maciej Bursztein wpisem na Facebooku potwierdziła start w wyborach na Prezydenta Miasta Kielce.
Fot. www.facebook.com/radnymaciejbursztein

Okazuje się, że oficjalnych kandydatów na Prezydenta Miasta Kielce  jest już trzech. Start w wyborach, poza Kamilem Suchańskim i Agatą Wojdą potwierdziła jeszcze jedna osoba. Napisaliśmy o tym tutaj.

Wszystko pod kontrolą?
Kamil-Kuzera-Korona-Kielce
„Jestem dobrej myśli” – Kamil Kuzera, trener piłkarzy Korony Kielce.
Fot. archiwum

Piłkarze Korony Kielce przegrali ostatni sparing przed inauguracją wiosennej części sezonu PKO BP Ekstraklasy. To trzecia porażka kielczan z kolei.  Trener Kamil Kuzera nie panikuje. Napisaliśmy o tym tutaj.

Industria wygrywa w Tarnowie. Wrócił Moryto

W 18. kolejce Orlen Ligi piłkarze ręczni z Kielc pokonali Grupę Azoty Unią Tarnów 39:26 (23:13). Doczekaliśmy się w końcu debiutów i powrotu po kontuzji. Chorwacki bramkarz Sandro Mestrić zagrał 30 minut (35-procentowa skuteczność), z kolei rozgrywający Hassan Kaddah kwadrans i rzucił dwie bramki. Nie wykorzystał też rzutu karnego. Do gry wrócił też po kontuzji barku skrzydłowy Arkadiusz Moryto.

W najbliższą środę, 7 lutego, w 19. kolejce rozgrywek zmierzą się w Kielcach z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Start meczu, godz. 18.

Wynik – 18. kolejka ORLEN Superligi

Grupa Azoty Unia Tarnów – Industria Kielce 26:39 (13:23)

Najwięcej bramek dla Industrii – Alex Dujshebaev 8, Arkadiusz Moryto 6, Nicolas Tournat i Igor Karacic po 5.

Juniorzy KS VIVE wracają do II ligowego grania
Bartłomiej-Malarz-Vive
2.12.2023 r. II liga gr. D. Mecz na szczycie SPR Grunwald Ruda Śląska-KS VIVE II Kielce. Od lewej: Bartłomiej Malarz, Mateusz Pakaszewski i Wiktor Augustowski.
Fot. Facebook SPR Grunwald Ruda Śląska

Młodzi piłkarze ręczni jutro, w niedzielę 4 lutego, zagrają w Bochni. Z zespołem MOSiR. Są na dobrej drodze do awansu i występów za rok na pierwszoligowych parkietach. Więcej przeczytacie tutaj.

Zobacz koniecznie:

O tym się mów