O tym się mówi: Industrii Kielce sezon do zapomnienia

26 maja, 2024, autor: oprac.red.

Nie ma Final4, Orlen Pucharu Polski też, mistrzostwa Polski również. Efekty końcowe sezonu 2023/2024 w wykonaniu piłkarzy ręcznych Industrii Kielce są zdecydowanie do zapomnienia, a rzuty karne w ich wykonaniu do poprawy.

1 maja 2024 r., Magdeburg
SC-Magdeburg-Talant-Dujszebaev
Fot. kielcehandball.pl

Rewanżowy mecz o awans do Final4 Ligi Mistrzów i dwóch panów z gwizdkiem, którzy zniweczyli wysiłek piłkarzy ręcznych z Kielc. W karnych lepsi byli zawodnicy S.C. Magdeburg.

Napisaliśmy o tym tutaj.

5 maja 2024 r., Kalisz

Pucharowy łomot od Płocka. Piłkarze ręczni z Kielc wyraźnie przegrali w finale Orlen Pucharu Polski z Orlenem Wisłą Płock aż 20:29. 19 bramek rzuciło kielczanom dwóch zawodników: Michał Daszek – 11 i Tim Lucin 8.

19 maja 2024 r., Płock
mecz-finału-Orlen-Superligi
W roli głównej wystąpili polscy sędziowie – para Michał Orzech – Robert Orzech.
Fot. archiwum

Jeszcze piłkarze ręczni Industrii na dobre nie otrząsnęli się po tym co wydarzyło się w Magdeburgu, a  już mieli „drugi kamień w ogródku”.  Tym razem w roli głównej wystąpili polscy sędziowie – para Michał Orzech – Robert Orzech. Przypomnijmy. Po 60 minutach gry był remis 22:22 (11:12). Gospodarze wyrównali już po końcowej syrenie. Bezpośrednio z rzutu wolnego Andreasa Wolffa pokonał rozgrywający z Płocka Kirył Samoła. Sędziowie mimo analizy video nie dopatrzyli się błędu Białorusina przy rzucie. Jednak na telewizyjnych powtórkach wyraźnie było widać, że zawodnik oderwał nogę od parkietu. Bramka nie powinna zostać uznana. W karnych lepsi byli zawodnicy z Płocka.

Napisaliśmy o tym tutaj.

26 maja 2024 r., Kielce

Orlen Wisła Płock, drugi raz z rzędu wygrał z Industrią Kielce. Po rzutach karnych. Wyrównującą bramkę kielczanie stracili w ostatnich sekundach i w regulaminowym czasie w było 20:20. W karnych Płock wygrał 8:7. I został Mistrzem Polski.

Wynik – 2 mecz finału Orlen Superligi

Industria Kielce – Orlen Wisła Płock 20:20 (10:9), w karnych 7:8
Industria Kielce: Wałach, Mestrić, Wolff 17/36 – Wiaderny, Kounkoud, A. Dujszebajew 3, Tournat 1, Karacić 4, Moryto 7, D. Dujszebajew 2, Thrastarson, Paczkowski, Surgiel, Paczkowski, Gębala 3, Karaliok, Nahi.

Efekty końcowe sezonu 2023/2024 w wykonaniu piłkarzy ręcznych Industrii Kielce są zdecydowanie do zapomnienia.

Zobacz także:

W świecie sportu

One thought on “Industrii Kielce sezon do zapomnienia”

Comments are closed.