O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 25 maja 2024 roku

25 maja, 2024, autor: oprac.red.

Tym razem się udało – Korona zostaje w ekstraklasie, juniorki młodsze Suzuki Korona Handball są trzecią drużyną w Polsce, a „7 w Kielcach” mają patronat Prezydent Kielc. Nasze podsumowanie dla Was – 25 maja 2024 r.

Tym razem się udało
korona-kielce-czas-na-zmiany
Fot. Facebook Korona Kielce

Korona nigdy nie spadnie

– skandowali kibice z Kielc w Poznaniu.

Tym razem mieli rację i w Kielcach wszyscy dobrze życzący klubowi odetchnęli. Warto jednak zrobić wszystko, łącznie z personalnymi zmianami i to niekoniecznie wśród piłkarzy, by sytuacja za rok się nie powtórzyła.  

Więcej napisaliśmy tutaj.

Juniorki Młodsze Suzuki Korona Handball są trzecią drużyną w Polsce!

https://www.facebook.com/reel/999478531059063

Z lubelskiego Final4 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w piłce ręcznej wracają do Kielc z brązowymi medalami.

Więcej napisaliśmy tutaj.

„7 w Kielcach” z patronatem Prezydent Kielc
7-w-Kielcach
Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz dużych polskich imprez dla młodzieży.
Fot. archiwum

III już edycję turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” patronatem objęła Agata Wojda, Prezydent Miasta Kielce. Trzydniowy maraton z piłką ręczną odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 września. Areny zmagań to tradycyjnie hale sportowe przy ulicy Krakowskiej 72 i Jagiellońskiej 90. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „KORONA”.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Antykoncepcja awaryjna jest już dostępna w Kielcach
tabletka-dzień-po
Pierwsza apteką w Kielcach, która podpisała umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia jest Apteka „Farmacja” przy ulicy Warszawskiej 154 .
Fot. archiwum

Pierwsza apteką w Kielcach, która podpisała umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia jest Apteka „Farmacja” przy ulicy Warszawskiej 154 . Wnioski z kolejnych aptek są rozpatrywane.

Przypomnijmy. Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie programu pilotażowego dotyczącego antykoncepcji awaryjnej weszło w życie 1 maja 2024 roku. Została włączona w zakres usług farmaceutycznych. Jest to alternatywne rozwiązanie względem ustawy o tabletce „dzień po”, którą w marcu br. zawetował prezydent Andrzej Duda.

Antykoncepcja awaryjna jest dostępna dla osób od 15 roku życia na podstawie recepty farmaceutycznej. Każda zainteresowana osoba, która chce zażyć taką tabletkę powinna zgłosić się do apteki. Farmaceuta przeprowadzi wywiad farmaceutyczny i wypisze receptę.

Należy pamiętać, że istotną kwestią jest wiek pacjentki. W przypadku osób pomiędzy 15 a 16 rokiem życia wywiad farmaceutyczny przeprowadzany będzie w obecności opiekuna prawnego. A w przypadku osób w wieku 16-18 lat potrzeba zgody równoległej – pacjentki i opiekuna.

Polska, poza Węgrami, jest jedynym krajem Unii Europejskiej, w którym tabletka „dzień po” na bazie octanu uliprystalu dostępna jest wyłącznie na receptę.

Zobacz także:

W świecie sportu

Zobacz też koniecznie:

O tym się mówi