W świecie sportu: „7 w Kielcach” po raz trzeci

5 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Znamy już termin III edycji turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach”.  Są też już pierwsze zgłoszenia drużyn z Polski.

7-w-Kielcach
Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz dużych polskich imprez dla młodzieży.
Fot. archiwum

Kieleckie stowarzyszenie „Korona” poinformowało iż wydarzenie, które już na stałe weszło w kalendarz dużych ogólnopolskich imprez odbędzie się bieżącym roku w dniach 13-15 września. Oczywiście w Kielcach.

Młodzi zawodnicy ponownie rywalizować będą w kategoriach Junior Młodszy (rocznik 2008 i młodsi) oraz Junior (rocznik 2006 i młodsi). Organizatorzy przewidują udział w każdej z kategorii sześciu zespołów.

Rywalizacja znów odbywać się będzie równocześnie na dwóch kieleckich halach sportowych. Będą to prawdopodobnie – wzorem lat ubiegłych – hale sportowe przy ulicy Krakowskiej 72 i Jagiellońskiej 90.

Przypomnijmy, że w ubiegłych edycjach organizatorów mocno wspierali: Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej w Kielcach, Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kielcach Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Zespół Szkół nr 2 w Kielcach, MOSiR w Kielcach. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydent Miasta Kielce.

turniej-młodych-piłkarzy-ręcznych
„7 w Kielcach” 2023. Mecz
KS VIVE Kielce – MSPR SIÓDEMKA-HURAS Legnica w kategorii Junior.
Fot. Anna Borto

Przypomnijmy ubiegłoroczną edycję turnieju w obu kategoriach wygrali zawodnicy KS VIVE Kielce, a w Kielcach przez trzy dni, równocześnie na dwóch halach rywalizowało ponad 200 młodych zawodników – z Legnicy, Opola, Sandomierza , Ostrowca Świętokrzyskiego, Łodzi, Tarnowa, Białej Podlaskiej oraz Kielc.

Zobacz koniecznie i nie przegap:

W świecie sportu