Spojrzenia: Ruszamy z Polskim Ładem

17 listopada, 2021, autor: Krzysztof Marek Słoń

Polski Ład. Dla jego twórców to śmiałe, strategiczne wyzwanie mające diametralnie zmienić na korzyść sytuację w naszym kraju i wpłynąć ma wzrost poziomu zamożności obywateli. Dla biernej opozycji, niezdolnej do wykreowania jakichkolwiek konstruktywnych programów dla Polski, to obszar ciągłej krytyki i negowania dorobku rządu Prawa i Sprawiedliwości i jego koalicjantów. Pewnie dlatego, że widząc rozmach Polskiego Ładu, jego ambitne cele i konsekwencję w realizacji, opozycja już przeczuwa swoje trwałe miejsce na bocznym torze życia politycznego.

To jednak nie nasz problem. My skupiamy się na wypełnianiu punkt po punkcie deklaracji złożonej Polakom w Polskim Ładzie. Na przekór malkontentom i krytykom robimy to! Wbrew hamulcowym w kraju i za granicą robimy to! Jak dobrzy gospodarze inwestujemy w skok cywilizacyjny w każdym aspekcie życia gospodarczego i społecznego. Stać nas na to, bo dbamy o wspólne pieniądze Polaków, o budżet naszego Państwa. Podchodzimy z wielką troską o Polskę, w której żyjemy teraz, we współczesnych realiach geopolitycznych, ale też myślimy strategicznie, o przyszłości naszej Ojczyzny, jej sile i pozycji w świecie. Zależy nam na dobrobycie przyszłych pokoleń, ale też chcemy, żeby już to pokolenie Polaków odczuło zdecydowaną poprawę bytu i zamożności. Chcemy wyswobodzić się raz na zawsze z ograniczających nas stereotypów w myśleniu i opiniach o Polsce i Polakach. Chcemy wyzbyć się kompleksów „biednego krewnego w Europie”, który cieszy się gdy go zaproszą na salony i poklepią po ramieniu, podczas gdy inni rozdają karty i korzystają z pełni praw.

Dlatego po sześciu latach sprzątania bałaganu po poprzednikach, przywracania godności najsłabszym w naszym społeczeństwie, wzmacniania fundamentów państwa i wreszcie wstawania z kolan po ciosie zadanym przez pandemię ruszamy z Polskim Ładem. Zdajemy sobie sprawę, że będziemy przez Polaków z jego realizacji skrupulatnie rozliczani, bo wszystko jest zapisane „czarno na białym”, ale w poczuciu odpowiedzialności i patriotyzmu podejmujemy się tej gruntownej reformy i odbudowy naszej Ojczyzny.

Poprzednie pokolenia wywalczyły nam niepodległość i obroniły ją przed wyniszczającymi totalitaryzmami – faszyzmem i komunizmem. Wdzięczni im jesteśmy za trud, przelaną krew i oddane życie. Tym bardziej więc naszym wspólnym zadaniem niech będzie realizacja Polskiego Ładu i ugruntowanie tym niepodległości Ojczyzny, dla naszych dzieci i wnuków.

Autor: Krzysztof Marek Słoń
(ur. 12 października 1964 r. w Kielcach). Absolwent Elektryka i Politechniki Świętokrzyskiej. Przez lata zawodowo i społecznie związany z pomocą społeczną Od 2011 roku Senator RP PiS. Wiceprezes Świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości. 
Biuro Senatorskie Al. IX Wieków Kielc 2a, lok.7, 25-516 Kielce, tel. 41 343 39 25