O tym się mówi: Tenis stołowy – sport dla wszystkich

18 listopada, 2022, autor: Marek Malarz

Mali i duzi, dziewczęta i chłopcy oraz osoby niepełnosprawne – z rakietką do tenisa stołowego uczcili Święto Niepodległości. 11 listopada, kielecka hala sportowa MOSiR, przy ulicy Jagiellońskiej 72 już od rana tętniła życiem.

Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego, to mnóstwo wyśmienitej zabawy, 16 stołów Tibhar, nieustannie „fruwające” plastikowe, białe piłeczki i zacięta rywalizacja od rana do wieczora w czterech kategoriach wiekowych – do lat 13 (dla dziewcząt i chłopców), 14-17 lat (dla dziewcząt i chłopców), niepełnosprawni oraz open (bez ograniczeń).

Znakomicie bawili się wszyscy uczestnicy turnieju, bez względu na wiek. Należy wspomnieć, że najmłodszy uczestnik turnieju, Gabryś Matachowski, ma zaledwie 7 lat i na co dzień trenuje w KS Polonia Król Montaż Zbrojeń Kielce. Z kolei najmłodszą uczestniczką turnieju była Marysia Leszisz. Ma 12 lat i również trenuje w KS Polonia Król Montaż Zbrojeń Kielce.

Organizatorami wydarzenia byli: KS Polonia Kielce oraz Stowarzyszenie BONUM PUBLICUM.

Uczestnicy podkreślali znakomite przygotowanie turnieju. – Super robota! Szczególne podziękowania dla Prezesa Zarządu KS Polonia Kielce, Piotra Kędzierskiego. Taki Partner do organizacji wydarzeń to marzenie – mówi Mariusz Marciniak, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Bonum Publicum.

Turniej został zorganizowany w ramach projektu „Po zdrowie marsz! – cykl międzypokoleniowych wydarzeń sportowych dla mieszkańców woj. świętokrzyskiego”.

Dofinansowano ze środków budżetu Państwa – „Program Sport dla wszystkich”. Upowszechnianie sportu w rodzinie oraz w różnych grupach społecznych.

Wyniki

Kategoria do 13 lat

1 miejsce Adam Giborczyk (KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów)

2 miejsce Kamil Komorowicz (KS Polonia Król Montaż Zbrojeń Kielce)

3 miejsce Franciszek Regucki (KS Polonia Król Montaż Zbrojeń Kielce)

Kategoria 14-17 lat

1 miejsce Mateusz Michta (KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów)

2 miejsce Adam Giborczyk (KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów)

3 miejsce Jakub Komorowicz (KS Polonia Król Montaż Zbrojeń Kielce)

Kategoria Niepełnosprawni

1. miejsce Marcin Gil

2. miejsce Paweł Nowak

3. miejsce Piotr Stępień

Kategoria Open

1 miejsce Andrzej Jamioł (KS Polonia Król Montaż Zbrojeń Kielce)

2 miejsce Mateusz Michta (KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów)

3 miejsce Denis Kovtanyuk (KS Polonia Król Montaż Zbrojeń Kielce)

ul. Krakowska 72
25-001 Kielce
e-mail: kspoloniakielce@gmail.com
tel. 664 173 199

ul. 1 Maja 191
25-646 Kielce
e-mail: kontakt@bonumpublicum.pl
tel. 501 96 26 86
www.bonumpublicum.pl

Autor: Marek Malarz
Dziennikarz. Ponad 20 lat temu przygodę rozpoczynał w „Gazecie Wyborczej”. Następnie było „Słowo Ludu”, „AGB Metro”, „Życie” (to z kropką). Współpracował także z TVP i TV Świętokrzyska. Twórca „2 tygodnika kieleckiego”. Właściciel Agencji Dziennikarsko-Reklamowej LiMaP. Zajmuje się organizacją szkoleń, doradza w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania.