O tym się mówi: Rozlicz PIT w Kielcach

20 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Urząd Miasta w Kielcach już po raz trzeci zachęca do rozliczenia podatku PIT w urzędach skarbowych na terenie miasta. Organizuje loterię. Nagroda główna to 10 000 zł.

loteria-podatkowa-kielce
Urząd Miasta w Kielcach już po raz trzeci zachęca do rozliczenia podatku PIT w urzędach skarbowych na terenie miasta.
Fot. kielce.eu

Warto wiedzieć. Około 38 proc. podatku PIT pozostaje w samorządach. Zgłaszanie deklaracji podatkowych w miejscu zamieszkania bezpośrednio przekłada się na większe wpływy do budżetu miasta. W Kielcach część osób mieszkających lub pracujących w mieście składa deklaracje podatkowe w sąsiednich samorządach.

W tegorocznej edycji loterii podatkowej podział nagród będzie wyglądał identycznie jak rok temu. Nagroda główna to 10 000 zł. Pojawi się też po pięć nagród o wartości 2 000 zł – zarówno dla nowych oraz dotychczasowych podatników rozliczających PIT w Kielcach. Nagrodę główną – 10 000 zł – mogą zdobyć osoby z obu kategorii.

Zgłoszenia do loterii będą przyjmowane od 29 marca br. Najpóźniej do 28 czerwca nagrody zostaną wręczone. W loterii podatkowej mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Kielc, którzy złożą deklarację podatkową PIT za 2023 rok w jednym z kieleckich urzędów skarbowych lub poprzez usługę e-PIT. Ważne by wskazać Kielce jako miejsce zamieszkania.

Koszt organizacji tegorocznej edycji loterii podatkowej w Kielcach wynosi ponad 60 tys. zł.

Loteria PIT 2022

Dwa lata temu w kieleckiej loterii podatkowej wylosowano 10 osób. Otrzymały one bony o wartości 2 tys. zł. Uwaga! W mieście liczącym ponad 180 tys. mieszkańców w loterii wzięło udział tylko 1,2 tys. kielczan. Łączna pula nagród wyniosła wtedy 20 tys. zł., natomiast całkowity koszt organizacji konkursu wyniósł 50 tys. zł.

Loteria PIT 2023

W ubiegłym roku oprócz nagrody głównej o wartości 10 tys. zł. przyznano także pięć nagród o wartości 2 tys. zł dla nowych podatników oraz pięć bonów o tej samej wartości dla osób, które już rozliczały podatek PIT w jednym z kieleckich urzędów skarbowych. Zgłoszenia przesłało ponad 2,4 tys. osób. Łączna pula nagród wyniosła wtedy 30 tys. zł., natomiast całkowity koszt organizacji konkursu wyniósł 50 tys. zł.

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi

One thought on “Rozlicz PIT w Kielcach”

Comments are closed.