O tym się mówi: Prezes Korony Łukasz Jabłoński uratowany?

23 lutego, 2024, autor: oprac.red.

W przyszłym tygodniu, w czwartek 29 lutego o godz. 12, odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. W sprawie Korony Kielce. Radni przyjmą rezolucję. Wezwą Prezydenta Miasta Kielce, Bogdana Wentę do zaprzestania dokonywania zmian personalnych w klubie. Do zakończenia trwającej kadencji samorządu terytorialnego.

To informacje z dzisiejszej – nagłej konferencji prasowej w Urzędzie Miasta zorganizowaną przez radnych z klubu Prawo i Sprawiedliwość. W Ratuszu pojawili się również kibice kieleckiego klubu oraz m.in. Arkadiusz Ślipikowski, zastępca dyrektora w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Obecny był także odpowiedzialny za sport w województwie Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

w-sprawie-krony-kielce
Arkadiusz Ślipikowski, wicedyrektor w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.
Fot. Facebook
w-sprawie-korony-kielce
Na pierwszym planie, od lewej: Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego oraz Marcin Stępniewski, radny Rady Miasta, kandydat PiS na Prezydenta Miasta Kielce.
Fot. Facebook

To reakcja na wczorajsze decyzje prezydenta miasta – odwołanie z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej Korony S.A. Piotra Dulnika, prezesa Suzuki Motor Poland, sponsora tytularnego kieleckiego klubu. Z Rady Nadzorczej Korony S.A. odwołany został także mecenas Jakub Kilarski, a ze starych członków tego grona został w niej jedynie bliski współpracownik Bogdana Wenty, mecenas Sławomir Gierada.

To ponadto reakcja na informacje „2 tygodnika kieleckiego” o planach zastąpienia Łukasza Jabłońskiego, Prezesa Zarządu Korona SA człowiekiem z bliskiego otoczenia prezydenta miasta. Jako pierwsi napisaliśmy o tym tutaj.

Treść rezolucji Rady Miasta w sprawie Korony Kielce, m.in. zaprzestania dokonywania w klubie zmian personalnych do zakończenia trwającej kadencji samorządu:

My, radni miasta Kielce, zwracamy się w imieniu mieszkańców, którzy powierzyli nam mandat do reprezentowania ich interesów, do Prezydenta Miasta Kielce, Bogdana Wenty, o zaprzestanie dokonywania zmian personalnych w Korona Kielce S.A. do zakończenia trwającej kadencji samorządu terytorialnego.
Tak impulsywne i nieoczekiwane działania, jak wymiana prawie całej rady nadzorczej Korona Kielce S.A., a także planowane zmiany osobowe w zarządzie spółki, mogą prowadzić do destabilizacji w działalności spółki, wszechobecnego chaosu czy fali kolejnych odejść z klubu osób odpowiedzialnych za marketing, administrację, sport, czy finalnie nawet sztabu szkoleniowego.
Skutki podejmowanych decyzji mogą być nie tylko personalne, ale wprost finansowe, ponieważ dalsze finansowanie klubu przez aktualnych sponsorów, czy tych, z którymi toczą się rozmowy, również jest zagrożone. To wpłynie nie tylko negatywnie na finansową sytuację spółki, ale będzie czynnikiem wpływającym na konieczność wygospodarowania dodatkowych środków w budżecie miasta, aby regulować bieżące zobowiązania klubu.
Sprawy personalne czy finansowe mogą mieć niestety bezpośrednie przełożenie na wynik sportowy. Korona Kielce jest w trakcie walki o utrzymanie w Ekstraklasie, co gwarantuje spółce miliony złotych z praw telewizyjnych, na co nie można liczyć w niższej klasie rozgrywkowej.
Korona Kielce wychodzi z kryzysu, który narósł w czasach poprzedniego zarządu. Obecne działania władz klubu mają na celu dalszą stabilizację finansową i organizacyjną. Dzięki podejmowanym krokom porządkowane są sprawy finansowe, co jest kluczowe dla przyszłości klubu. Ponadto intensyfikacja działań marketingowych wskazuje na dążenie do budowania silnej marki Korony Kielce, co przyciąga nowych sponsorów i partnerów biznesowych, zwiększając tym samym potencjał rozwojowy.
Zmiany doceniają też kibice, którzy tłumnie stawiają się na każdym meczu na stadionie przy ul. Ściegiennego 8. Ostatnie zmiany w radzie nadzorczej klubu, przeprowadzone przez władze miasta, budzą obawy co do ich bezpośrednich skutków dla dalszej strategii i kierunków rozwoju Korony.
Te wszystkie czynniki powodują, że tak drastyczne zmiany zaraz przed końcem kadencji, w tak ważnym momencie dla klubu, są nie tylko nieakceptowalne, ale mogą wpłynąć negatywnie na jego bieżące funkcjonowanie oraz sytuację finansową, która i tak nie jest łatwa. W związku z powyższym oczekujemy natychmiastowego zaprzestania zmian personalnych w spółce oraz wskazania faktycznych przyczyn podjętych decyzji.

Zobacz koniecznie:

Wiemy kto zostanie prezesem Korony