O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 9 marca 2024 roku

9 marca, 2024, autor: oprac.red.

Korona nie wygrała i robi się nieciekawie, srebrni juniorzy wracają do rozgrywek II ligi, a Tomasz Jamka przywołuje sukcesy swoich departamentów. Nasze podsumowanie dla Was – 9 marca 2024 r.

Korona straciła kolejne punkty

Korona  W meczu 24 kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała z Cracovią 1:1. W tabeli zespół z Kielc wciąż jest tylko lekko nad kreska oznaczającą spadek. Mecz nie był porywający. W pierwszej połowie Korona zawiodła. Podopieczni Kamila Kuzery lepiej zaczęli grać dopiero w ostatnich 30 minutach. Zdobyli wyrównującą bramkę po strzale kapitana Miłosza Trojaka.

Zdaniem 2 tygodnika kieleckiego

Bohater meczu: Trojak

Najlepszy w Koronie: Dziekoński

Najsłabszy w Koronie: kandydatów znów było kilku – Malarczyk.

24 kolejka PKO BP Ekstraklasy

Korona Kielce – Cracovia 1:1 (0:1)
Bramka: 0:1 David Kristjan Olafsson 37, 1:1 Miłosz Trojak 71.
Korona: Dziekoński – Zator, Trojak, Malarczyk, Pięczek – Hofmeister (78. Kwiecień) – Błanik (78. Podgórski), Nono (86. Konstantyn), Remacle (86. Takać), Fornalczyk (59. Dalmau) – Szykawka.
Widzów: 11 230.

Aktualna tabela PKO BP Ekstraklasy

Zobacz także:

W świecie sportu

W najbliższą środę, 13 marca, na Suzuki Arenie zaległy pojedynek (to 2 kolejka) z Rakowem Częstochowa. Początek meczu o godzinie 18:30.

Z kolei, w  niedzielę, 17 marca, w 25 kolejce PKO BP Ekstraklasy, również w Kielcach Korona podejmie Pogoń Szczecin. Start meczu o godzinie 12:30.

Srebrni juniorzy zapraszają na mecz
Srebrni-juniorzy-ks-vive
Kielce, 2 marca 2024 r. Srebrni juniorzy KS VIVE Kielce.
Fot. Facebook KS VIVE Junior

Juniorzy KS VIVE Kielce wracają do rozgrywek II ligi. Już jutro, w niedzielę 10 marca zagrają w Kielcach z UKS 31 Rokitnica Zabrze.

Młodzi kielczanie zajmują I miejsce w tabeli, mają dwa mecze zaległe – z UKS SMS Wybicki Kielce oraz ASPR Zawadzkie i wciąż są na dobrej drodze by w przyszłym sezonie biegać po pierwszoligowych parkietach.

Aktualna tabela rozgrywek – II liga, gr. IV

Tomasz Jamka: Tu nie ma miejsca na przypadek!
Tomasz-Jamka
Tomasz Jamka, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. W zbliżających się wyborach samorządowych startuje do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości (Kielce i powiat kielecki).
Fot. archiwum

W mijającej kadencji z ramienia Zarządu Województwa Świętokrzyskiego bezpośrednio nadzorowałem dwa departamenty – Departament Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych oraz Departament Infrastruktury, Transportu i Komunikacji. I dlatego wiem, że do pracy w samorządzie województwa potrzebne są wiedza, doświadczenie oraz skuteczność. Tu nie ma miejsca na przypadek!

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi