O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 7 marca 2024 roku

7 marca, 2024, autor: oprac.red.

Inna droga Industrii do F4, kandydatów do Rady Miasta 245, stypendia dla utalentowanych, a trener Kuzera apeluje do hejterów. Nasze podsumowanie dla Was – 7 marca 2024 r.

Sensacja

Droga piłkarzy ręcznych Industrii Kielce do F4 Ligi Mistrzów będzie zupełnie inna niż się wszyscy spodziewali. Wszystko dlatego, że sensację sprawił wicemistrz Francji – Montpellier. Napisaliśmy o tym tutaj.

Prawie 10 kandydatów na 1 miejsce

Mamy 245 zarejestrowanych kandydatów na radnych miejskich w Kielcach. Miejsc jest 25. Na jeden mandat to prawie dziesięcioro chętnych.

7 kwietnia wybierzemy 25 radnych Rady Miasta w Kielcach na kadencję 2024-2029 – po pięciu w każdym z pięciu okręgów, na jakie podzielone są Kielce. Wśród kandydatów są osoby, które kandydować będą również w wyborach na prezydenta miasta. O ponowny wybór ubiega się też większość z radnych kończącej się kadencji, najsłabszej w historii kieleckiej rady miasta.

Stypendia dla utalentowanych sportowców
Tomasz-Jamka
Na zdjęciu (od lewej): Tomasz Jamka – członek zarządu województwa, Andrzej Bętkowski – marszałek województwa.
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Do końca marca kluby i związki sportowe mogą zgłaszać wnioski o stypendia dla utalentowanych sportowców. To kilkaset złotych wsparcia miesięcznie. Nabór już trwa. Stypendia są przeznaczone dla sportowców, którzy reprezentują kluby sportowe z województwa świętokrzyskiego w sportach olimpijskich objętych krajowym Systemem Sportu Młodzieżowego.

Zainteresowani muszą spełnić określone kryteria

– podkreśla Tomasz Jamka, członek zarządu województwa świętokrzyskiego odpowiedzialny za sport w naszym województwie.

Stypendia będą wypłacane od czerwca do grudnia bieżącego roku. Kwota stypendium zależy od liczby zainteresowanych. Dotychczas było to 700-950 zł. miesięcznie.

Komu stypendium

Stypendium sportowe Województwa Świętokrzyskiego można przyznać osobie fizycznej, która spełnia łącznie wymienione niżej warunki:

  • osiągnęła wynik sportowy, lub w roku poprzedzającym przyznanie stypendium sportowego znajdowała się w jednej z kategorii:
  • junior młodszy, junior, młodzieżowiec, posiada status amatora, w roku poprzedzającym przyznanie stypendium osiągnęła jeden z wyników sportowych wymienionych poniżej.
Jaki wynik kwalifikuje do przyznania stypendium?
  • uczestnictwo w igrzyskach olimpijskich lub paraolimpijskich,
  • zajęcie miejsca 1. – 8. w mistrzostwach świata,
  • zajęcie miejsca 1. – 8. w mistrzostwach Europy,
  • zajęcie I miejsca w mistrzostwach Polski,
  • stypendium może być również przyznane zawodnikom powołanym do reprezentacji kraju i biorącym udział w zgrupowaniu.
Kto może składać wnioski?
  • klub sportowy,
  • związek sportowy.
Do kiedy?

Wnioski o stypendia sportowe można składać do 31 marca 2024 roku – liczy się data wpływu do urzędu.

Trener Korony apeluje do hejterów
Kamil-Kuzera-Korona-Kielce-UEFA
Kamil Kuzera, trener piłkarzy Korony Kielce.
Fot. archiwum

Kamil Kuzera na briefingu przed meczem 24 kolejki PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce – Cracovia Kraków (sobota, 9 marca, godz. 15)  odniósł się do hejtu i zaapelował do tych „odważnych”, którzy „udzielają się” przede wszystkim w Internecie.

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi