O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 5 czerwca 2024 roku

5 czerwca, 2024, autor: oprac.red.

Korona w nowej odsłonie i na sprzedaż, kielecka loteria podatkowa rozstrzygnięta, a „7 w Kielcach” mają patronat Prezydent Kielc i Kuratorium Oświaty. Nasze podsumowanie dla Was – 5 czerwca 2024 r.

Korona w nowej odsłonie i na sprzedaż

Korona-Kielce

Jest nowa rada nadzorcza, nowy prezes (na razie p.o.). W Koronie rozpoczęły się zmiany organizacyjne. Pierwsze już za nami, ale będą kolejne.

Przewodniczącym Rady Nadzorczej został mecenas Krzysztof Hajdamowicz, specjalista prawa gospodarczego. W jej skład weszli także: prawnik Karol Jakubczyk, który został oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa klubu przez najbliższe trzy miesiące oraz Ewelina Włodarczyk, doradca finansowa, specjalistka rachunkowości i zarządzania i Anna Wierzchowska, adwokat z doświadczeniem w zakresie prawa sportowego, która prowadziła również obsługę prawną Korony Kielce.

Przypomnijmy klub i spółkę czeka audyt. Kiedy? Na razie nie wiadomo.  Władze miasta deklarują, ze Korona jest na sprzedaż.

„Rozlicz PIT w Kielcach” – są zwycięzcy loterii podatkowej

PIT-rozlicz-w-Kielcach

Zwycięzcy loterii podatkowej „Rozlicz PIT w Kielcach” zostali już wyłonieni. Od 6 do 21 czerwca firma zajmująca się obsługą loterii będzie się kontaktować ze zwycięzcami.

Przypomnijmy. W tym roku łączna wartość nagród wyniosła 30 000 złotych. Ufundowano po 5 nagród w kwocie 2 000 zł i nagrodę główną – 10 000 zł.

Koszt organizacji tegorocznej edycji loterii podatkowej w Kielcach to ponad 60 tys. zł. Z informacji ratusza wynika, że do loterii zgłosiło się 205 nowych podatników.

Srebrni juniorzy KS VIVE Kielce zostaną „na lodzie”?
awans-do-I-ligi
KS VIVE Kielce Junior – 2023/2024.
Fot. Marek Malarz

„Junior zrobił swoje junior może odejść” ? Wszystko na to wskazuje. Wciąż bowiem nikt nie umie odpowiedzieć na pytanie, czy zespół, który wywalczył sportowy awans zostanie zgłoszony do rozgrywek I ligi piłkarzy ręcznych. Zarząd Stowarzyszenia KS VIVE  Kielce wciąż milczy. A czas nagli. Zostało kilka dni.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Nikogo w Kielcach to nie obchodzi. Więcej napisaliśmy tutaj: „Dla młodych w Kielcach nie ma miejsca”.

Przeczytaj koniecznie:
Potrzeba szybkich działań
rowery
Jacek Kowalczyk.
Fot. FB/Jacek Kowalczyk

Wciąż mamy jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów sportowych w Europie. Potrzeba szybkich działań, by pozostał najsilniejszą sportową marką. Koniecznie z mocnym zapleczem szkolącym zdolną młodzież, bo dzisiaj, niestety, tak nie jest.

„7 w Kielcach” z patronatem Prezydent Kielc i Kuratorium Oświaty
7-w-Kielcach
Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz dużych polskich imprez dla młodzieży.
Fot. archiwum

III już edycję turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” patronatem objęła Agata Wojda, Prezydent Miasta Kielce oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Trzydniowy maraton z piłką ręczną odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 września. Areny zmagań to tradycyjnie hale sportowe przy ulicy Krakowskiej 72 i Jagiellońskiej 90. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „KORONA”.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Antykoncepcja awaryjna jest już dostępna w Kielcach
tabletka-dzień-po
Pierwsza apteką w Kielcach, która podpisała umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia jest Apteka „Farmacja” przy ulicy Warszawskiej 154 .
Fot. archiwum

Pierwsza apteką w Kielcach, która podpisała umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia jest Apteka „Farmacja” przy ulicy Warszawskiej 154 . Wnioski z kolejnych aptek są rozpatrywane.

Przypomnijmy. Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie programu pilotażowego dotyczącego antykoncepcji awaryjnej weszło w życie 1 maja 2024 roku. Została włączona w zakres usług farmaceutycznych. Jest to alternatywne rozwiązanie względem ustawy o tabletce „dzień po”, którą w marcu br. zawetował prezydent Andrzej Duda.

Antykoncepcja awaryjna jest dostępna dla osób od 15 roku życia na podstawie recepty farmaceutycznej. Każda zainteresowana osoba, która chce zażyć taką tabletkę powinna zgłosić się do apteki. Farmaceuta przeprowadzi wywiad farmaceutyczny i wypisze receptę.

Należy pamiętać, że istotną kwestią jest wiek pacjentki. W przypadku młodych osób pomiędzy 15 a 16 rokiem życia wywiad farmaceutyczny przeprowadzany będzie w obecności opiekuna prawnego. A w przypadku osób w wieku 16-18 lat potrzeba zgody równoległej – pacjentki i opiekuna.

Polska, poza Węgrami, jest jedynym krajem Unii Europejskiej, w którym tabletka „dzień po” na bazie octanu uliprystalu dostępna jest wyłącznie na receptę.

Zobacz także:

W świecie sportu

Zobacz też koniecznie:

O tym się mówi