O tym się mówi: Uwaga na Równej i Solnej. Od środy zmiany

2 kwietnia, 2024, autor: oprac.red.

Już jutro, w środę 3 kwietnia, ulicą Równą i Solną pojedziemy inaczej.

To kolejny etap modernizacji 13 ulic w Śródmieściu Kielc. Dla kierowców oznacza to utrudnienia. „Wyłączamy” więc jazdę na pamięć i patrzymy na znaki drogowe.

remontie-Kielc
„Wyłączamy” jazdę na pamięć i patrzymy na znaki drogowe.
Grafika: Google Maps
Ulica Równa

Zmiany w organizacji ruchu firma Strabag wprowadzi od godz. 20. Na dwóch odcinkach ulicy. Jednokierunkowe będą fragmenty od tzw. starodroża ulicy Żytniej do ulicy Równej oraz na ulicy Równej od łącznika do skrzyżowania z ulicą Paderewskiego. I uwaga! Na całej ulicy, zwykle zatłoczonej przez parkujące samochody, obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania. Objazd do ulicy Równej został wyznaczony przez rondo Giedroycia, ulicą Żytnią i jej starodrożem.

Ulica Solna

Zmiany nastąpią ok. godz. 20:30. Ulica zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Na dwóch odcinkach od strony ulicy Paderewskiego oraz ulicy Staszica. Ruchem będą zarządzać ręcznie pracownicy budowy lub sygnalizacja świetlna.

Utrudnienia na ulicach Równej i Solnej mają potrwać do początku maja.

Przypomnijmy. Zadanie „Poprawa dostępności komunikacyjnej w Śródmieściu Kielc” jest realizowane za pieniądze z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Obejmuje przebudowę ulic: Paderewskiego, Równej, Złotej, Żeromskiego (od skrzyżowania z ul. Seminaryjską do skrzyżowania z ul. Zagórską), Głowackiego, Nowy Świat, Silnicznej, bp. Kaczmarka (od skrzyżowania z ul. Karczówkowską do skrzyżowania z ul. Krakowską), Solnej, Panoramicznej (od budynku nr 3 do działki 131/10), Seminaryjskiej (od skrzyżowania z ul. Wesołą do skrzyżowania z ul. Tarnowską), Śniadeckich oraz al. IX Wieków Kielc na odcinku od skrzyżowania z Warszawską do skrzyżowania ze Starodomaszowską. Całkowita wartość inwestycji to 70,5 mln zł. Dofinansowanie wynosi 61 750 000 zł, a pozostała część to wkład własny Miasta Kielce.

Zakończenie modernizacji 13 ulic w Śródmieściu – jako całego projektu – zaplanowano na wrzesień 2025 roku. Po zakończeniu robót na poszczególnych ulicach są one możliwie szybko udostępnianie użytkownikom.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi

One thought on “Uwaga na Równej i Solnej. Od środy zmiany”

Comments are closed.