O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 3 stycznia 2024 roku

3 stycznia, 2024, autor: oprac.red.

Inwestycje jakich nie ma w Polsce. I to w Kielcach! Dwóch naszych w kadrze, nowa Pani Prezes i nowa poradnia, która już przyjmuje. Nasze podsumowanie 3 stycznia 2024 oku.

Inwestycje jakich nie ma w Polsce

To plany właścicieli Binkowski Resort. Ma powstać lodowisko z alejkami, punkty gastronomiczne, elementy małej architektury. Wszystko ma powstać przy alei Na Stadion, jeśli… radni wyrażą zgodę na dzierżawę działki. Od decyzji miasta zależy także czy przy hotelu powstanie parking z basenem na dachu. Napisaliśmy o tym tutaj.

Binkowski-Resort
Wizualizacje robią wrażenie, plany brzmią aż niewiarygodnie. Przyglądamy się uważnie i kibicujemy.
Fot. Internet
Dwóch naszych w kadrze

Dwóch zawodników z Kielc – rozgrywających Industrii Kielce – Michał Olejniczak i Szymon Sićko znalazło się w kadrze Polski na turniej towarzyski w Hiszpanii (w Granollers). To ostatnie mecze przed Mistrzostwami Europy w Niemczech. Mimo powołania występ Sićki stoi pod znakiem zapytania. Zawodnik ma problem z kolanem. W reprezentacji nie ma natomiast skrzydłowego Arkadiusza Moryto. Wciąż narzeka on na uraz barku.

Plan meczów:
Czwartek, 5 stycznia
godz. 18.00 Polska – Hiszpania
Piątek, 5 stycznia
godz. 17:45 Polska – Serbia
Sobota, 6 stycznia
godz. 16:45 Polska – Słowacja

W fazie grupowej Mistrzostwami Europy w Niemczech Polacy zmierzą się w Berlinie z Norwegią (11 stycznia), Słowenią (13 stycznia) i Wyspami Owczymi (15 stycznia). Do dalszych gier awansują dwa najlepsze zespoły.

Będzie Pani Prezes?

Profesor Marzena Marczewska ma zostać szefową Polskiego Radia Kielce. Tak podaje wyborcza.pl  Kielce. Kandydaturę prof. Marczewskiej rekomendowała Trzecia Droga. Kandydatka to językoznawczyni z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jest też aktywna politycznie. W wyborach samorządowych w 2010 bez powodzenia kandydowała z listy Platformy Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Mandat radnej objęła w listopadzie 2011 w miejsce Lucjana Pietrzczyka. Została przewodniczącą Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, zasiadała też w Komisji Samorządu Terytorialnego. W tym samym roku bez powodzenia startowała w wyborach do Sejmu z okręgu kieleckiego. W przedterminowych wyborach na prezydenta Starachowic w 2014 roku, jako kandydatka KWW Nowe Starachowice, zajęła trzecie miejsce, uzyskując 1275 głosów (12,26%). Pod koniec czerwca 2014 wystąpiła z PO, protestując przeciwko rozwiązaniu lokalnych struktur partii; została wówczas radną niezrzeszoną. W tym samym roku bez powodzenia ubiegała się o reelekcję z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego; również w 2018 kandydowała na radną województwa (ponownie z rekomendacji PO).

W Radiu Kielce z pewnością nie będzie mieć za wiele do powiedzenia. 29 grudnia minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz – kiedyś świętokrzyski poseł, postawił w stan likwidacji 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. Radio Kielce oczywiście też. Jednak nie zostaną one zlikwidowane (Radio Kielce wciąż program przecież nadaje). Ale zarządzać nimi będzie wskazany przez ministra likwidator.

Nowa poradnia reumatologiczna

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach czeka już na pacjentów nowa poradnia reumatologiczna. Poradnia pracuje codziennie od poniedziałku do piątku. Rejestrować można się między innymi telefonicznie, pod numerem 41 36 71 480. Wymagane jest skierowanie Poradnia mieści się na I piętrze Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii.

Zobacz także:

http://2tk.pl/category/spacerkiem-po-miescie/