O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 27 czerwca 2024 roku

27 czerwca, 2024, autor: oprac.red.

Industria poznała rywali w Lidze Mistrzów, żonglerka stanowiskami trwa w najlepsze,  a kieleckie uczelnie wylądowały na dnie, ale… to tylko ranking. Nasze podsumowanie dla Was – 27 czerwca 2024 r.

Industria poznała rywali w Lidze Mistrzów

Będzie bardzo ciężko, ale jeśli się chce grać o najwyższe cele, to nie pozostaje nic innego jak ograć wszystkich. Znamy rywali piłkarzy ręcznych Industrii Kielce w sezonie 2024/2025 Ligi Mistrzów.

Losowanie odbyło się dzisiaj w Wiedniu.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Żonglerka stanowiskami trwa w najlepsze

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach będzie dyrektorką… Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach… Powraca bowiem do WORD były dyrektor WORD – do niedawna dyrektor kieleckiej elektrociepłowni należącej do państwowej spółki PGE Energia Ciepła. Żonglerka stanowiskami trwa w najlepsze.

Zbigniew Duda, to były starosta ostrowiecki i przewodniczący struktur PiS w powiece. „Zakończył pracę” w kieleckiej elektociepłowni w marcu br. Jej szefem był od czerwca 2020 roku. Wcześniej, od sierpnia 2019 roku był dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach – instytucji podległej samorządowi województwa. A tam, jak wiemy, rządzi obecnie Prawo i Sprawiedliwość. Po jego odejściu do elektrociepłowni szefową WORD została Agnieszka Kuś, także działaczka PiS, obecnie radna Starachowic.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Agnieszka Kuś sama zwróciła się do marszałka z wnioskiem o odwołanie jej ze stanowiska. Swego czasu „Gazeta Wyborcza” informowała, że radna do rezygnacji z funkcji była w partii „namawiana”, a rozmowy zmierzające do przekonania jej były dość burzliwe.

Ostatecznie Kuś zrezygnowała i ustąpiła miejsca Dudzie.

Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024 – kieleckie uczelnie na dnie

Wprawdzie to tylko ranking. Ale jednak… Politechnika Świętokrzyska i Uniwersytet Jana Kochanowskiego zajęły dalekie miejsca w tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024. Więcej napisaliśmy tutaj.

Do tego rankingów należy jednak podchodzić z dystansem. Nie tak dawno ten sam ranking pokazywał Collegium Humanum jako jedną z najlepszych uczelni niepublicznych.

Zobacz koniecznie:

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2024

Ulicę Warszawską w wakacje czeka remont

W czerwcu wybór wykonawcy, a w lipcu i sierpniu remont. Zachodnia jezdnia ulicy Warszawskiej, 750 metrów na odcinku pomiędzy ulicą Orkana, a ulicą Turystyczną doczeka się remontu. Usunięta zostanie stara nawierzchnia, ułożone będą dwie warstwy masy bitumicznej wraz ze specjalną siatką wzmacniającą. Przewidziano także wymianę krawężników i przebudowę wjazdów w niezbędnym zakresie.

Na wykonanie wszystkich prac wyłoniony wykonawca będzie miał 120 dni od momentu podpisania umowy.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi

„7 w Kielcach” z patronatem Prezydent Kielc i Kuratorium Oświaty
7-w-Kielcach
Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz dużych polskich imprez dla młodzieży.
Fot. archiwum

III już edycję turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” patronatem objęła Agata Wojda, Prezydent Miasta Kielce oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Trzydniowy maraton z piłką ręczną odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 września. Areny zmagań to tradycyjnie hale sportowe przy ulicy Krakowskiej 72 i Jagiellońskiej 90. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „KORONA”.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz także:

W świecie sportu

Zobacz też koniecznie:

O tym się mówi