O tym się mówi: Fabryki i miejsc pracy nie będzie

28 czerwca, 2024, autor: oprac.red.

Budowa fabryki felg aluminiowych włoskiej firmy Cromodora Wheels nie dojdzie do skutku. Inwestor ostatecznie poinformował władze miasta o rezygnacji z planów budowy zakładu produkcyjnego w Kielcach.

cromodora-wheels- fabryki-nie-będzie
Włosi narobili zamieszania, ale fabryki i miejsc pracy nie będzie.
Fot. KPT

Co poszło nie tak? Tłumaczenie decyzji o rezygnacji „sytuacją na rynku” nie przekonuje.

Przypomnijmy. Wartość przedsięwzięcia szacowano na około 100 mln euro. Zgodnie z szumnymi zapowiedziami ekipy Bogdana Wenty w zakładzie produkującym felgi aluminiowe zatrudnienie miało znaleźć nawet 400 osób. Z kolei 500 miejsc pracy miało pojawić się w przedsiębiorstwach kooperujących.

Inwestor plany miał raczej poważne. Przypomnijmy, że jesienią 2020 roku działka przy ulicy Olszewskiego w Kielcach, na której miała powstać fabryka, została kupiona przez Włochów od PGE Energia Cieplna Oddział Elektrociepłownia w Kielcach. Za 21 mln zł.

Zakład, który powstaje będzie większy od zlokalizowanego we Włoszech i porównywalny do drugiego, w czeskiej Ostravie. W nowym miejscu zatrudnienie znajdzie nawet 400 osób

– mówił w sierpniu 2021 roku Krzysztof Skowroński, dyrektor generalny Cromodora Wheels.

Kielce były jednym z pierwszych potencjalnych miejsc na inwestycję

– dodawał rozbudzając nadzieje.

W grudniu 2021 roku kielecki ratusz wydał zezwolenie na budowę zakładu produkcyjnego. Saga trwała do tej pory.

Fabryki i miejsc pracy nie będzie, ale Cromodora Wheels zapewnia, że jest gotowa do sprzedaży terenu, na którym miała powstać fabryka. Miasto chce potraktować ten grunt jako teren inwestycyjny.

Zobacz też koniecznie:

O tym się mówi

One thought on “Fabryki i miejsc pracy nie będzie”

Comments are closed.