O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 23 stycznia 2024 roku

23 stycznia, 2024, autor: oprac. red.

Budynki podpalone, sprawcy niewykryci, postępowanie umorzone, Gągorowski likwidatorem Radia Kielce SA, juniorzy KS VIVE zagrają o 1/4 finałów Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Nasze podsumowanie dla Was – 23 stycznia 2024 r.

W Koronie nowych na razie nie będzie

Doszliśmy do wniosku, że nie będziemy przeprowadzać kolejnych transferów

– obwieścił dyrektor sportowy Korony Kielce Paweł Golański. Tym samym dla kieleckiego klubu oznacza to koniec zimowego okienka transferowego. Przypomnijmy. Zimą do Kielc trafili trzej piłkarze: Marcel Pięczek, Mariusz Fornalczyk i Amerykanin Danny Trejo. Pisaliśmy o tym tutaj.

Podsumowując. Trener Kamil Kuzera ma obecnie do dyspozycji 24 zawodników (w tym trzech bramkarzy). Zdaniem Pawła Golańskiego, to wystarczająca liczba.

Trwa sprzedaż karnetów. Więcej napisaliśmy tutaj.

Budynki zostały podpalone

Budynki po dawnym szpitalu MSWiA w Kielcach zostały podpalone. Tak ustalili śledczy. Sprawcy lub sprawców jednak nie wykryli. Postępowanie dotyczące podpaleń zostało umorzone.

Oba zdarzenia miały miejsce w grudniu 2023 roku. Prokuratura Okręgowa w Kielcach przyznaje, że doszło do celowego zaprószenia ognia w obiekcie. W przypadku pierwszego zdarzenia z 12 grudnia, szkoda wyniosła 200 tys. zł., a w przypadku drugiego – z 17 grudnia – 400 tys. zł..

Decyzja śledczych jest nieprawomocna. Postępowanie prowadziła Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód.

Czas na 1/8 finałów
KS-VIVE-Kielce
Juniorzy KS VIVE od najbliższego piątku zapraszają na trybuny hali MOSiR przy ulicy Krakowskiej 72.
Grafika: KS VIVE Junior

Już w najbliższy piątek juniorzy KS VIVE Kielce rozpoczną zmagania o awans do 1/4 finałów Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Turniej odbędzie się w Kielcach. Więcej napisaliśmy tutaj.

Adwokat z Kielc likwidatorem Radia Kielce SA
adwokat-Paweł-Gągorowski
Adwokat Paweł Gągorowski.
Fot. archiwum

Paweł Gągorowski został likwidatorem Radia Kielce. Gągorowski to adwokat. Na początku kadencji Bogdana Wenty był jego bliskim współpracownikiem. Więcej napisaliśmy dzisiaj tutaj.

Nie przegap – zobacz koniecznie

W świecie sportu