W świecie sportu: Czas na 1/8 finałów Mistrzostw Polski Juniorów. Już od piątku w Kielcach

23 stycznia, 2024, autor: oprac.red.

Już w najbliższy piątek juniorzy KS VIVE Kielce rozpoczną zmagania o awans do 1/4 finałów Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Turniej odbędzie się w Kielcach.

KS-VIVE-Kielce
W Przemyślu juniorzy zagrali w składzie: Kacper Olczyk, Marcel Latosiński, Bartłomiej Malarz, Mikołaj Smysło, Tomasz Tarapacz, Marcel Kuśnierek, Krzysztof Nyga, Bartek Tkaczyk, Wiktor Augustowski, Filip Łapot, Maciej Rurarz, Jakub Solnica, Olaf Tobera, Dominik Trela, Jakub Sęk, Oskar Tokarczyk, Igor Malczak, Maciej Michalczyk. Z zespołem był także kontuzjowany kapitan zespołu, Mateusz Pakaszewski.
Fot. Katarzyna Michalczyk

Przypomnijmy. W dniach 12-14 stycznia, podopieczni trenerów Aleksandra Litowskiego i Dominika Żyły, zwycięzcy Świętokrzyskiej Ligi Juniorów, okazali się najlepsi w turnieju 1/16 finałów Mistrzostw Polski Juniorów rozegranym w Przemyślu. Pokonali kolejno SKS Kusy Kraków 48:25, SPR Górnik II Zabrze 34:31 oraz SRS Przemyśl 47:19. Mało tego, nasi zawodnicy zgarnęli też nagrody indywidualne. MVP turnieju został Bartłomiej Malarz, zaś królem strzelców Kacper Olczyk (w trzy dni zaliczył 39 celnych trafień).

KS-Vive-Kielce-Malarz
Bartłomiej Malarz (KS VIVE Kielce).
Fot. kielcehandball.pl
Kacper-Olczyk
Kacper Olczyk w charakterystycznej dla siebie akcji.
Fot. Facebook

Zwycięstwo w przemyskim turnieju oznaczało, że faza 1/8 finałów Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej odbędzie się w Kielcach. I już w najbliższy weekend kieleccy juniorzy zmierzą się z MTS Kwidzyn, MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski oraz Acana Moto-Jelcz Oława. Awans do 1/4 wywalczą dwa zespoły.

KS-VIVE-Kielce
Juniorzy KS VIVE od najbliższego piątku zapraszają na trybuny hali MOSiR przy ulicy Krakowskiej 72.
Grafika: KS VIVE Junior
Nie przegap – zobacz również:

W świecie sportu

One thought on “Czas na 1/8 finałów Mistrzostw Polski Juniorów. Już od piątku w Kielcach”

Comments are closed.