O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 21 stycznia 2024 roku

21 stycznia, 2024, autor: oprac.red.

Na skrzyżowaniu uważaj, bilety w sprzedaży, a w RCNT trwają zapisy na bezpłatne badania… Nasze podsumowanie dla Was – 21 stycznia 2021 r.

Czarny punkt na drogowej mapie Kielc
Skrzyżowanie-Kielce
18.10.2022 r., wypadek na skrzyżowaniu ulic Gosiewskiego i 1 Maja w Kielcach.
Fot. Komenda Miejska Policji w Kielcach

Kolejny wypadek na skrzyżowaniu ulic Gosiewskiego i 1 Maja w Kielcach. Staje się ono powoli czarnym punktem na drogowej mapie stolicy regionu. Od lat często dochodzi tam do kolizji, kierowcy narzekają, a policja ma w tym miejscu pełne ręce roboty.

Dzisiaj, po godz. 11, 37-letnia kobieta kierującą citroenem jadąca od ul. Zagnańskiej nie ustąpiła pierwszeństwa 40-letniemu kierowcy volkswagena, który jechał ul. 1 Maja od al. IX Wieków Kielc w stronę osiedla Herby. Tym razem zniszczone zostały tylko samochody. Żaden z uczestników zdarzenia nie ucierpiał. Kierowcy byli trzeźwi.

skrzyżowanie-Kielce
13 września 2023 r.
Fot. Facebook

Na skrzyżowaniu ulic Gosiewskiego i 1 Maja do wypadków dochodzi często. Na organizację ruchu i bezpieczeństwo w tym miejscu kierowcy narzekają od dawna.

Już w 2017 roku pojawiały się głosy o konieczności zainstalowania sygnalizacji świetlnej. W grudniu 2022 roku wprowadzenie zmian zapowiadało miasto. Z kolei we wrześniu ub. roku drogowcy zapowiadali, że… zainstalują sygnalizację świetlną. Okazało się jednak, że na ten cel nie ma pieniędzy.

A czy sygnalizację  w ogóle można zainstalować? Okazuje się, że tak. Taką możliwość uwzględnił projektant wiaduktu.

Skrzyżowanie wybudowano w latach 2011-2013. Za ok. 100 mln złotych. Od lat często dochodzi tam do kolizji, kierowcy narzekają, a policja ma w tym miejscu pełne ręce roboty.

Bezpłatne badania w RCNT

Bezpłatne badania zawartości witaminy D w organizmie oraz badania określające profil lipidowy prowadzone są Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu. Cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Zapisy prowadzone są już… na marzec.

Oba rodzaje badań są bardzo ważne, a ich wyniki są wykorzystywane przy diagnozowaniu wielu chorób. Wykonanie badań w kierunku oznaczenia poziomu witaminy D we krwi powinny rozważyć osoby, które obserwują u siebie ogólne osłabienie organizmu, pogorszenie odporności i częste infekcje, jak również bóle mięśniowo-stawowe, czy problemy ze snem. Z kolei badanie określające skład profilu lipidowego to m.in. badanie cholesterolu całkowitego, LDL, HDL i trójglicerydów. Ich wartości dostarczają informacji o stanie gospodarki lipidowej i zaburzeniach metabolicznych, a co za tym idzie o ryzyku rozwoju miażdżycy tętnic i powikłań sercowo-naczyniowych. Wśród nich wymieniane jest zwężenie naczyń wieńcowych i zawał mięśnia sercowego oraz udaru mózgu.

Z bezpłatnego badania mogą skorzystać pełnoletni mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Wcześniej należy się zarejestrować. Telefon: 667 845 544 – w godz. 8-10 w dni robocze. Liczba miejsc jest ograniczona.

Bilety w sprzedaży
Industria-Kielce
W lutym będzie mnóstwo grania.
Fot. kielcehandball.pl

Piłkarze ręczni Industrii Kielce 7 lutego o godzinie 18 podejmą u siebie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Tydzień później, 14 lutego o godzinie 20:45, zmierzą się z niemieckim THW Kiel w Lidze Mistrzów. Bilety na oba mecze są w sprzedaży.

07.02, godz. 18 – Industria Kielce – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
Bilet normalny w sektorach B, E, a także w pierwszym rzędzie sektora P-E kosztuje 30 zł, a ulgowy 25 zł.
Bilet normalny w sektorach A, C, D, F to koszt 20 zł, ulgowy 15 zł.
Swoje miejsca można zwalniać od 18 stycznia do 31 stycznia do godziny 12, a zwolnione miejsca 1 lutego o godzinie 12 trafią do otwartej sprzedaży.

14.02, godz. 20:45 – Industria Kielce – THW Kiel
Bilet normalny w sektorach B, E oraz pierwszym rzędzie sektora P-E kosztuje 120 zł normalny i 80 zł ulgowy. Z kolei bilet normalny w sektorach A, C, D, F, P-D, kolejnych rzędach P-E i P-F kosztują 90 zł normalny i 60 zł ulgowy.
Swoje miejsca można zwalniać od 18 stycznia do 6 lutego do godziny 20:00. Następnie 7 lutego o godzinie 12:00 zwolnione miejsca trafią do otwartej sprzedaży.

Bilety kupować można na www.bilety.kielcehandball.pl oraz w klubowym sklepiku na parterze Hali Legionów w dni powszednie w godz. 8-16.

Zobacz koniecznie

Opowieści Ryszarda Biskupa o starych Kielcach