O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 22 stycznia 2024 roku

22 stycznia, 2024, autor: oprac.red

Niedługo zaczną budować obok ciebie – sprawdź gdzie, w TVP 3 Kielce dyrektor odwołany, nowy wskazany, a hala w Żeromskim jest w końcu nowoczesna… Nasze podsumowanie dla Was – 22 stycznia 2024 r.

Uważaj, niedługo zaczną budować koło ciebie

Miasto Kielce wystawi na sprzedaż kolejne nieruchomości. Władze chcą w ten sposób pozyskać ponad 2,8 mln zł. Pieniądze mają wesprzeć realizację budżetu Kielc w tym roku.

Nieruchomości na sprzedaż

1 – powierzchnia przeszło 1,5 tys. m/kw., położona w pobliżu ul. 1 Maja i św. Weroniki. Jej wartość wyceniono na 930 tys. zł. Nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Warunki zabudowy określi najbliższe sąsiedztwo

2 – powierzchnia ponad 2,4 tys. m/kw., znajduje się przy ul. Sikorskiego, niedaleko sklepu marketu Kaufland. Wartość wyceniono na 1,8 mln zł. Jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

3 – powierzchnia 197 m/kw, przy ul. Pomorskiej. Wartość 94 tys. zł. Nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Warunki zabudowy określi najbliższe sąsiedztwo.

Ogłoszenia o przetargach ujrzymy na przełomie maja i czerwca tego roku.

Zmiany w TVP3 Kielce
Katarzyna-Bernat
Katarzyna Bernat, była dyrektor.
Fot. Facebook
Piotr-Rogoziński
Piotr Rogoziński, przyszły dyrektor.
Fot. Facebook

Kielecki oddział nie ma dyrektora. Dotychczasowy, Katarzyna Bernat, jest odwołana. Ale ponoć za moment będzie nowy. To Piotr Rogoziński, były dziennikarz oddziału telewizji. Pracę w redakcji stracił po dojściu PiS do władzy. Obecnie to dziennikarz Onetu.

Przypomnijmy. 20 grudnia ub.r. sygnał TVP3 Kielce wyłączono. Podobnie jak innych oddziałów regionalnych telewizji publicznej. Zawieszono też stronę internetową i zablokowano konto na FB. Miało to związek z przyjętą przez Sejm uchwałą o konieczności naprawy mediów publicznych i wprowadzeniem do TVP nowych władz.

Do dzisiaj oddział w Kielcach był ostatnim z 16, gdzie nie wymieniono dyrektora. Po odwołaniu ruszyła strona internetowa telewizji oraz profil facebookowy.

Jest nowocześnie. W końcu
hala-sportowa-Kielce
Nowa hala sportowa powstała w miejscu dawnego, asfaltowego boiska. Główne wejście znajduje się od strony ulicy ks. Piotra Ściegiennego.
Fot. kielce.eu

Nowa hala sportowa w I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach jest już udostępniona uczniom. Budowa trwała dwa lata i kosztowała 13 milionów złotych.

Główne boisko hali można podzielić na trzy mniejsze, dzięki czemu lekcje WF mogą mieć np. trzy grupy jednocześnie. Kolejna może trenować np. w sali fitness, a wkrótce również w siłowni. Do tej ostatniej szkoła musi jeszcze kupić sprzęt do ćwiczeń.

W budynku nowej hali mieści się też pięć pracowni lekcyjnych, między innymi językowa i informatyczna. Znalazło się tam też miejsce dla świetlicy, gdzie między lekcjami mogą odpocząć uczniowie.

Nowy obiekt ma też windy, dzięki czemu szkoła stała się bardziej przyjazna dla uczniów niepełnosprawnych.

Zobacz koniecznie i nie przegap:

O tym się mówi