O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 16 lutego 2024 roku

16 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Chłodnicki kandyduje, prezes Milcarz z partii wyrzucony, Suchański atakuje Wojdę – kampania rozkręca się już na dobre. Nasze podsumowanie dla Was – 16 lutego 2024 r.

Marcin Chłodnicki też kandyduje
marcin-chłodnicki
Marcin Chłodnicki, Zastępca Prezydenta Miasta Kielce jest kandydatem Lewicy na Prezydenta Miasta Kielce.
Fot. www.kielce.eu

Marcin Chłodnicki jest kandydatem Lewicy na prezydenta Kielc. Chęć do rządzenia miastem zgłosiło więc już pięć osób. Zobacz kto.

Prezes z partii wyrzucony
Henryk-Milcarz
Henryk Milcarz.
Fot. archiwum

Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich nie jest już członkiem Lewicy. Został wyrzucony z partii za swoją decyzję o starcie do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z listy Trzeciej Drogi.

Trzeci Droga zaczyna od Kielc
adam-cyrański-trzecia-droga
Adam Cyrański, kandydat Trzeciej Drogi.
Fot. archiwum prywatne Adam Cyrański

Jutro, w sobotę 17 lutego w Kielcach odbędzie się konwencja Trzeciej Drogi, podczas której Polska 2050 i PSL oficjalnie zainaugurują kampanię samorządową. Przypomnijmy. Kandydatem na Prezydenta Miasta jest Adam Cyrański. Na czele sztabu wyborczego ze strony PSL-u stanie europoseł Adam Jarubas. Ze strony Polski 2050 wicemarszałek Senatu Maciej Żywno. Z ich zapowiedzi wynika, że trakcie kampanii Trzecia Droga szykuje „mocniejsze uderzenie” z wykorzystaniem aktywności obydwu liderów – przewodniczącego Polski 2050 Szymona Hołowni i prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Suchański vs Wojda

Kampania wyborcza rozkręca się na dobre. Kamil Suchański, ubiegający się o urząd prezydenta Kielc, przedstawiając kolejną część swojego planu wyborczego zaatakował byłą wiceprezydent Agatę Wojdę, także kandydatkę na Prezydenta Miasta. Więcej tutaj.

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi