O tym się mówi: Suchański vs. Wojda

16 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Kampania wyborcza rozkręca się na dobre. Kamil Suchański, ubiegający się o urząd prezydenta Kielc, przedstawiając kolejną część swojego planu wyborczego zaatakował byłą wiceprezydent Agatę Wojdę, także kandydatkę na Prezydenta Miasta.

Kamil-Suchański-wybory-samorządowe
Kamil Suchański.
Fot. Archiwum
Agata-Wojda
Agata Wojda.
Fot. archiwum prywatne Agata Wojda

Kandydat na prezydenta Kielc uważa, że przedsięwzięcia typu tzw. „Wyspa Zrozumienia”, powstającej przy synagodze w pasie rozdziału al. IX Wieków Kielc są możliwe do realizacji. Jednak dopiero w momencie zadbania o te najbardziej charakterystyczne i najcenniejsze zielone obszary Kielc.

Otoczenie Suchańskiego uważa, że w czasie rządów Bogdana Wenty, a zwłaszcza w czasie gdy za miejską zieleń była odpowiedzialna Agata Wojda pełniąca funkcję zastępcy prezydenta Kielc od kwietnia 2021 do lipca 2023 roku, podjęto wiele złych decyzji w wyniku których zaprzepaszczono „zielony” potencjał miasta. W jego opinii przykładem złego zarządzania miastem była niedokończona rewaloryzacja parku miejskiego im. Staszica, liczne zgody na wycinki drzew w różnych częściach Kielc czy też fiasko projektu polegającego na tworzeniu łąk kwietnych. Jako obraz nieudolności przywołano wspomniany park między jezdniami.

Zielona rewitalizacja śródmieścia Kielc

Przypomnijmy. Na terenie miasta prowadzona jest obecnie zielona rewitalizacja śródmieścia Kielc. Zadanie obejmuje cztery projekty:

  • przebudowa skweru im. Ireny Sendler,
  • odbrukowanie i zazielenianie Rynku,
  • budowa ogrodu stanowiącego dojście do synagogi przy ul. Warszawskiej,
  • rewitalizacja ul. Bodzentyńskiej wraz z pl. przed kościołem pw. św. Wojciecha.

Wartość projektu to 21,7 mln zł, Z czego 90 proc. stanowi dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład. Inwestycja ma zakończyć się wiosną 2024 roku.

Wybory samorządowe 2024

Przypomnijmy. Do rywalizacji o urząd Prezydenta Miasta Kielce w najbliższych wyborach samorządowych (7 kwietnia 2024 roku) staną:

  • Maciej Bursztein – start potwierdzony,
  • Marcin Chłodnicki – start potwierdzony,
  • Adam Cyrański – start potwierdzony,
  • Kamil Suchański – start potwierdzony,
  • Agata Wojda – start potwierdzony.
Co z kandydatem PiS

Wciąż mówi się o starcie kandydata tej partii – najpewniej Marcina Stępniewskiego. Ale naszym zdaniem PiS kandydata na prezydenta Kielc nie wystawi. Partia udzieli poparcia Kamilowi Suchańskiemu.

Czas na zgłaszanie kandydatów mija 14 marca.

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi