O tym się mówi: Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy idą razem. Na pewno?

17 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Na listach Konfederacji w wyborach samorządowych znajdą się niektórzy przedstawiciele partii politycznej… Bezpartyjni Samorządowcy. W Kielcach także. Jednocześnie na wykorzystanie nazwy Bezpartyjnych Samorządowców nie zgadzają się liderzy ruchu… Bezpartyjni Samorządowcy.

Katarzyna-Suchańska
17 lutego 2024 r., Warszawa. Katarzyna Suchańska i Krzysztof Bosak.
Fot. X Konfederacja

Podczas dzisiejszej konwencji w Warszawie ogłoszono wspólny start obu partii i hasło kampanii: „Łączy nas wolność”. Na wydarzeniu obecna była radna miejska Katarzyna Suchańska, jedna z ogólnopolskich liderek Bezpartyjnych Samorządowców, a prywatnie żona radnego miejskiego Kamila Suchańskiego, kandydata na Prezydenta Miasta Kielce.

Krzysztof-Bosak
17 lutego 2024 r., Warszawa. Konwencja obu partii.
Fot. X Konfederacja

Pełna nazwa zarejestrowanego już komitetu to Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy w skrócie: KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy. Na wykorzystanie nazwy Bezpartyjnych Samorządowców nie zgadzają się liderzy ruchu Bezpartyjni Samorządowcy. Zarzucają podszywanie się pod komitet Bezpartyjnych Samorządowców i żądają zmiany nazwy na taką, która nie zawiera słów „bezpartyjni samorządowcy”. Poinformowali, że jeśli Konfederacja tego nie zrobi, to skierują sprawę do sądu.

Bezpartyjni Samorządowcy to… partia polityczna

To polski ruch polityczny działający głównie na szczeblu samorządowym, obejmujący zasięgiem początkowo województwo dolnośląskie, a następnie cały kraj. Od grudnia 2020 roku jego zasadnicza część skupiona jest w ramach związku stowarzyszeń Ogólnopolska Federacja „Bezpartyjni i Samorządowcy”. Od 2023 roku ruch reprezentuje partia polityczna Bezpartyjni Samorządowcy – Łączy nas Polska (została ona zarejestrowana w 2022 roku przez inne środowisko).

Nie przegap – zobacz koniecznie:

O tym się mówi

One thought on “Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy idą razem. Na pewno?”

Comments are closed.