O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 14 czerwca 2024 roku

14 czerwca, 2024, autor: oprac.red.

Dyrektor z Kielc, Targi Kielce będą miały nową halę, koniec z absurdem, a ŚGP Industria S.A. szuka prezesa i członków zarządu. Nasze podsumowanie dla Was – 14 czerwca 2024 r.

Dyrektor z Kielc

Kielczanin Michał Braun został dyrektorem Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Stanowisko oficjalnie objął dzisiaj. Kadencja potrwa pięć lat.

Michał Braun w organizacjach pozarządowych w kraju i za granicą pracował ponad 15 lat pracował. Kierował m.in. Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach. W latach 2019–2024 pełnił funkcję radnego w Radzie Miasta Kielce. Jest członkiem Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego i krajowej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Nowa hala dla targów już w 2026 roku
nowa-hala-Targi-Kielce
Fot. kielce.eu

Powrócił temat budowy nowej hali wystawienniczej Targów Kielce. Spółka zamierza ogłosić przetarg na realizację inwestycji w trybie „zaprojektuj i zbuduj”.

Przypomnijmy. Budowę nowej hali wystawienniczej Targi Kielce chciały rozpocząć już na początku obecnej dekady. Wtedy plany rozbudowy ośrodka wystawienniczego pokrzyżowała pandemia COVID-19. Obecnie, by wciąż pełnić rolę wiodącego ośrodka wystawienniczego w Europie Środkowo-Wschodniej Targi Kielce nową halę po prostu muszą mieć.

Wsparcie deklaruje Urząd Miasta w Kielcach. Agata Wojda, prezydent Kielc deklaruje m.in., że spółka nie będzie zobowiązana do wypłaty dywidendy, a osiągane zyski będzie mogła przeznaczyć na realizację planów. Miasto pomoże również w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Władze Kielc i zarząd Targów Kielce zapowiadają również współpracę w innych dziedzinach. Miejska spółka ma być ważnym elementem polityki gospodarczej stolicy regionu.

Nowa hala wystawiennicza z podziemnym parkingiem i powierzchni ok. 12 tys. m. kw. ma powstać obok Terminala Zachodniego. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2025 roku i zakończyć rok później, by był dostępna na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w 2026 roku.

Koniec z absurdem

Wiata przystankowa przy ul. Żelaznej w Kielcach zostanie przeniesiona. Już w wakacje.

Przypomnijmy. Wiata naprzeciwko Dworca PKP nie stoi przy zatoce autobusowej, ale kilkanaście metrów obok. W efekcie autobus zatrzymuje się gdzie indziej, a pasażerowie oczekują w innym miejscu.

 ŚGP Industria S.A. szuka prezesa i członków zarządu

Rada Nadzorcza Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria S.A. ogłosiła nabór na prezesa oraz dwóch członków zarządu spółki.

Ogłoszenia dotyczące konkursu na prezesa oraz dwóch członków zarządu ŚGP Industria S.A. pojawiły się na stronie internetowej spółki. Kandydaci na prezesa i członków zarządu ŚGP Industria mogą się zgłaszać do 18 czerwca br.

Obecnie prezesem spółki jest związany ze Zjednoczoną Prawicą Szczepan Ruman. Od 2017 roku był członkiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej w czasie, gdy ministrem obrony narodowej był Antoni Macierewicz. Prezesem ŚGP Industria Szczepan Ruman został w marcu 2020 roku.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi

Potrzeba szybkich działań
rowery
Jacek Kowalczyk.
Fot. FB/Jacek Kowalczyk

Wciąż mamy jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów sportowych w Europie. Potrzeba szybkich działań, by pozostał najsilniejszą sportową marką. Koniecznie z mocnym zapleczem szkolącym zdolną młodzież, bo dzisiaj, niestety, tak nie jest.

„7 w Kielcach” z patronatem Prezydent Kielc i Kuratorium Oświaty
7-w-Kielcach
Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz dużych polskich imprez dla młodzieży.
Fot. archiwum

III już edycję turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” patronatem objęła Agata Wojda, Prezydent Miasta Kielce oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Trzydniowy maraton z piłką ręczną odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 września. Areny zmagań to tradycyjnie hale sportowe przy ulicy Krakowskiej 72 i Jagiellońskiej 90. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „KORONA”.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz także:

W świecie sportu

Zobacz też koniecznie:

O tym się mówi