O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 13 czerwca 2024 roku

13 czerwca, 2024, autor: oprac.red.

Koniec z absurdem, ŚGP Industria S.A. szuka prezesa i członków zarządu, WDK ma dyrektora p.o., a wojewódzka biblioteka została bez szefa. Nasze podsumowanie dla Was – 13 czerwca 2024 r.

Koniec z absurdem

Wiata przystankowa przy ul. Żelaznej w Kielcach zostanie przeniesiona. Już w wakacje.

Przypomnijmy. Wiata naprzeciwko Dworca PKP nie stoi przy zatoce autobusowej, ale kilkanaście metrów obok. W efekcie autobus zatrzymuje się gdzie indziej, a pasażerowie oczekują w innym miejscu.

 ŚGP Industria S.A. szuka prezesa i członków zarządu

Rada Nadzorcza Świętokrzyskiej Grupy Przemysłowej Industria S.A. ogłosiła nabór na prezesa oraz dwóch członków zarządu spółki.

Ogłoszenia dotyczące konkursu na prezesa oraz dwóch członków zarządu ŚGP Industria S.A. pojawiły się na stronie internetowej spółki. Kandydaci na prezesa i członków zarządu ŚGP Industria mogą się zgłaszać do 18 czerwca br.

Obecnie prezesem spółki jest związany ze Zjednoczoną Prawicą Szczepan Ruman. Od 2017 roku był członkiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej w czasie, gdy ministrem obrony narodowej był Antoni Macierewicz. Prezesem ŚGP Industria Szczepan Ruman został w marcu 2020 roku.

WDK ma dyrektora p.o.

Adrian Ścipiór, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach nie kieruje już instytucją.

Ścipiór złożył na ręce Marszałka Województwa Świętokrzyskiego rezygnację z pełnionej funkcji. Wraz z prośbą o rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron z dniem 14 czerwca 2024 roku. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wniosek przyjął i powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach Magdalenie Fogiel-Litwinek.

Fogiel-Litwinek obowiązki przejmie 17 czerwca 2024 roku. Jako p.o. dyrektora będzie kierować jednostką  do 16 czerwca 2025 roku. Wcześniej zostanie jednak powołana na funkcję już jako pełnoprawny dyrektor.

Magdalena Fogiel-Litwinek, to bliski współpracownik Renaty Janik, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Była Komendantem, a później zastępcą komendanta Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Kielcach.

Dyrektor WBP odwołany

Andrzej Dąbrowski, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach został odwołany. Odchodzi na emeryturę 29 października 2024 roku. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zwolnił go z obowiązku świadczenia pracy, po wykorzystaniu przysługującego mu urlopu wypoczynkowego.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi

Potrzeba szybkich działań
rowery
Jacek Kowalczyk.
Fot. FB/Jacek Kowalczyk

Wciąż mamy jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów sportowych w Europie. Potrzeba szybkich działań, by pozostał najsilniejszą sportową marką. Koniecznie z mocnym zapleczem szkolącym zdolną młodzież, bo dzisiaj, niestety, tak nie jest.

„7 w Kielcach” z patronatem Prezydent Kielc i Kuratorium Oświaty
7-w-Kielcach
Turniej już na stałe wpisał się w kalendarz dużych polskich imprez dla młodzieży.
Fot. archiwum

III już edycję turnieju młodych piłkarzy ręcznych „7 w Kielcach” patronatem objęła Agata Wojda, Prezydent Miasta Kielce oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Trzydniowy maraton z piłką ręczną odbędzie się w tym roku w dniach 13-15 września. Areny zmagań to tradycyjnie hale sportowe przy ulicy Krakowskiej 72 i Jagiellońskiej 90. Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie „KORONA”.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz także:

W świecie sportu

Zobacz też koniecznie:

O tym się mówi