O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 13 maja 2024 roku

13 maja, 2024, autor: oprac.red.

Grażyna Dekiel, czyli wicekurator już powołany, ulicę Seminaryjską od soboty 18 maja omijaj, dla młodych w Kielcach nie ma miejsca. Nasze podsumowanie dla Was – 13 maja 2024 r.

Wicekurator już powołany
grażyna-dekiel
Nominację nowej wicekurator wręczył wojewoda Józef Bryk.
Fot. ŚUW

Grażyna Dekiel została dzisiaj powołana na stanowisko świętokrzyskiego wicekuratora oświaty. To wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego i doradca zawodowy. Pracowała w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Przez ostatnie 27 lat! W Kuratorium będzie jej podlegał Wydział Organizacyjny i Rozwoju Edukacji.

Wicekurator Grażyna Dekiel należy do Trzeciej Drogi.

Juniorki Młodsze Korony Handball w Final4
Suzuki-Korona-Handball-Kielce
Juniorki młodsze Suzuki Korony Handball Kielce zagrają w Final4 tegorocznej edycji mistrzostw Polski.
Fot. Suzuki Korona Handball Kielce

Juniorki Młodsze Suzuki Korony Handball Kielce awansowały do najlepszej czwórki tegorocznej edycji mistrzostw Polski. Podopieczne Moniki Ciszek zajęły drugie miejsce w turnieju półfinałowym rozegranym w Lublinie. Najpierw wygrały po rzutach karnych 38:37 z MKS Brodnica, następnie wyraźnie przegrały z MKS I Lublin 22:38 i w decydującym o awansie meczu pokonały UKS Varsovia Warszawa 25:20.

Warto podkreślić, że juniorki z Kielc ostatni raz w finałach grały w 2018 roku.

O medale mistrzostw Polski, już za dwa tygodnie, zagrają także MKS I Lublin, UKPR Agrykola Warszawa i SPR Gdynia. Kielecki klub zapowiada, że będzie się starał o organizację turnieju Final4.

Seminaryjską omijaj
remont-seminaryjskiej
Remont rozpocznie się w sobotę, 18 maja ok. godz. 23:30.
Fot. kielce.eu

Kierowców i pieszych czekają kolejne utrudnienia w centrum Kielc. Już w sobotę, 18 maja rozpocznie się remont ulicy Seminaryjskiej. Tego dnia, około godziny 23:30 wykonawca – firma Strabag, planuje wprowadzić pierwszy etap zmian w organizacji ruchu na ulicy Seminaryjskiej w Kielcach. Oto one:

  • Ulicą Seminaryjską, od skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II i Ogrodową („Krakowska Rogatka”) do skrzyżowania z ulicą Tarnowską będziemy mogli pojechać tylko w jednym kierunku.
  • Na skrzyżowaniu ulic Seminaryjskiej, Jana Pawła II i Ogrodowej („Krakowska Rogatka”) nie będzie sygnalizacji świetlnej. Pojawi się natomiast tymczasowe rondo.
  • Ulica Żeromskiego, na odcinku od ulicy Seminaryjskiej do skrzyżowania z ulicą Wróblewskiego, będzie zamknięta.
  • Na skrzyżowaniu ulic Seminaryjskiej z ulicą Wesołą nie będzie przejścia dla pieszych po stronie zachodniej. Piesi będą mogli korzystać z przejścia po stronie wschodniej.
  • Na północnej jezdni ulicy Bohaterów Warszawy, przy skrzyżowaniu z ulicą Tarnowską, znajdzie się tymczasowy przystanek komunikacji miejskiej.
  • Objazd ulicy Seminaryskiej będzie przebiegał ulicami: Tarnowską – Wojska Polskiego – Miodowicza – Jana Pawła II.
  • Do ulic Wróblewskiego i Głowackiego dojedziemy ulicami Tarnowską – Zagórską – Żeromskiego.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą do odwołania.

Remont ulicy Seminaryjskiej jest częścią Projektu „Poprawa dostępności komunikacyjnej w śródmieściu Kielc”, który zakłada przebudowę 13 ulic: Paderewskiego, Solnej, Kaczmarka, Żeromskiego, Głowackiego, Śniadeckich, Seminaryjskiej, Nowy Świat, Silnicznej, Panoramicznej, Złotej, Równej i Al. IX Wieków Kielc, tworzących istotny układ komunikacyjny w śródmieściu Kielc.
Przypomnijmy. Na realizację projektu miasto Kielce pozyskało środki z Rządowego Programu Polski ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość inwestycji – 70,5 miliona złotych, a dofinansowanie wyniesie 61,7 miliona złotych.  

Dla młodych w Kielcach nie ma miejsca

Wbrew szumnym zapowiedziom żaden z juniorów nie znalazł się w zespole Industrii Kielce na Final Four Orlen Pucharu Polski. Większość z nich „za chwilę” opuści nasze miasto. Będą grać w innych zespołach, albo zrezygnują z piłki ręcznej. I tak się dzieje w naszym mieście od lat. Dla młodych w Kielcach nie ma miejsca.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz także:

W świecie sportu

Kompetencje, czyli kieleckie braki
zbigniew-brzeziński-kielce
Zbigniew Brzeziński, Lider grupy roboczej Edukacja i Kariera Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej, specjalista w Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach.
Fot. archiwum autora

Co wiemy o potencjale kieleckich zasobów ludzkich i o tym, jak zarządzać talentami mieszkańców? A to każdy, kto chce mieć jakikolwiek wpływ na Kielce, wiedzieć powinien.

Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz koniecznie:

O tym się mówi