O tym się mówi: 4,5 miliona dla Korony. Kto i jak głosował? Sprawdźcie

18 maja, 2023, autor: oprac.red.

15 za, 6 przeciw i jeden nie miał zdania (po co tam siedzi?). Tak głosowali miejscy radni. W efekcie Korona Kielce otrzyma 4,5 mln złotych z publicznych pieniędzy. Zobaczcie komentarze.

Korona-Rada-Miasta-Kielce
15 radnych za, 3 przeciw, 1 bez zdania i Korona ma pieniądze.
Fot. archiwum

Niespodzianki nie było, wszak do wyborów pozostał rok. Nie było także dyskusji nad tym co już przedyskutowano w komisji. Przypomnijmy, że dotychczas na sesjach Rady Miasta dyskusje z komisji powielano w najlepsze. Wszak PR jest dla radnych najważniejszy.

Korona-Rada-Miasta-Kielce
4,5 mln złotych dla Korony Kielce.
Fot. kielce.eu

Pieniądze dla Korony zagwarantuje sprzedaży działki przy ul. Bodzentyńskiej (tam gdzie dzisiaj jest parking.). To pierwszy raz w historii tak wprost wskazano, że środki ze sprzedaży nieruchomości pójdą na wsparcie zawodowego klubu piłkarskiego.

Szacuje się, że od 2008 roku klub z kasy miasta otrzymał 80 mln złotych.

Radny Stępniewski zarzucił innym radnym, że popierają dofinansowanie placówek kultury, mimo że nie przychodzi do nich tylu odwiedzających, co kibiców na mecze. Również profil Korony Kielce na FB ma znacznie więcej odwiedzających niż łącznie wszystkie placówki kultury. Panderecki i Chopin do lamusa…

– komentował na gorąco Jacek Kowalczyk, były wieloletni dyrektor od kultury, turystyki i promocji Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego. Były prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Dzisiaj szef Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Złapane w sieci, czyli Wasze komentarze (pisownia oryginalna)

Jedyna spółka miejska z której miesięcznie korzysta -+ 30 tysięcy podatników… Kwota śmieszna w porównaniu do w/w ile zostawiają miesięcznie hajsu z podatków.

A na Artwińskiego chorzy ludzie dalej beda brodzic w błocie pod szpitalem i sikac w krzakach

A na dodatkowe lekcje jak to bywało w poprzednich latach dla ósmych klas pieniędzy nie było;(( a to dzieci z podwójnego rocznika i w dodatku też sporo czasu spędzały na lekcjach on line;((

WSTYD mi za takie władze;(( kto na nich głosował !!!!?

… a szkoły podstawowe nie mający boisk a jak są to stan dramat, przykład SP13 dziurawy beton z prl. Słabe to bardzo!!!!!!!!!

Latwo się nie swoje wydaje.

Koronie pomagają, a idąc chodnikiem można połamać nogi, bo nie ma pieniędzy na wymianę chodników. Zapraszam gorąco radnych na osiedle Sady.

Zobacz aktualne wydanie „2 tygodnika kieleckiego”:

http://2tk.pl/wydania/numer-01-2023/