W świecie sportu: Kielczanin w kadrze

18 maja, 2023, autor: oprac.red.

Wczoraj Reprezentacja Polski znakomicie rozpoczęła udział w mistrzostwach Europy do lat 17. W pierwszym meczu grupy A nasi zawodnicy pokonali Irlandię 5:1. W podstawowej „11” biało czerwonych wystąpił Kielczanin.

Reprezentacja-Kielczanin-Filip-Wolski
7.10.2018 r.
Jeszcze w barwach Korony Kielce.
Fot. Facebook

Filip Wolski, bo o nim mowa, karierę rozpoczynał w KKP Korona Kielce. Gdy miał 14 lat wypatrzyli go skauci Akademii Lecha Poznań. W Kielcach temat przespano i Filip dzisiaj reprezentuje klub z Wielkopolski. W Kielcach nadal mieszkają rodzice i siostra.

Wczoraj, mecz w Irlandią na Mistrzostwach Europy U-17, Wolski rozpoczął mecz w podstawowym składzie. Zaliczył asystę przy jednej z bramek.

Charakterystyka
Reprezentacja-Kielczanin-Filip-Wolski
Filip Wolski.
Fot. Łączy nas piłka

„Niesamowity gaz”, „imponujące odejście na pierwszych metrach”, „fenomen motoryczny” – to tylko wybrane odpowiedzi ekspertów na pytanie o charakterystykę Wolskiego. Co odważniejsi twierdzą, że „Wolu” jest w stanie wygrać pojedynek biegowy z każdym przeciwnikiem w swojej kategorii wiekowej. Szybkość lokomocyjna jest bez wątpienia olbrzymim atutem Filipa, z którego wahadłowy często korzysta. Co ważne, w piłkę też grać potrafi. Jeszcze jako zawodnik Korony Kielce Wolski sięgał po koronę króla strzelców Centralnej Ligi Juniorów U-15. Latem przebywał na zgrupowaniu z pierwszym zespołem „Kolejorza”, a w kwietniu już regularnie grał w drugoligowych rezerwach. Kwestią czasu wydaje się jego debiut w ekipie Johna van den Broma.

Choć Wolski jest prawonożny, to w drużynie trenera Włodarskiego zwykle gra na lewym wahadle. To daje zespołowi sporo możliwości i sprawia, że rywal nie nastawia się wyłącznie na zbiegnięcia Filipa do linii końcowej i dośrodkowania. Jego repertuar zagrań jest o wiele bogatszy.

W trwającym sezonie „Wolu” opuścił tylko jeden mecz kadry – z Andorą w pierwszej fazie kwalifikacji do EURO.

Tegoroczne statystyki Filipa opublikowane przez portal „Łączy nas piłka”

Pozycja: wahadłowy (7, 11)
Klub: Lech Poznań
Bilans w sezonie 2022/23:
– Centralna Liga Juniorów U-19: 14 meczów/2 gole
– eWinner 2. liga: 8 meczów
– reprezentacja: 11 meczów/2 gole

W kolejnych meczach Biało-Czerwoni zmierzą się z gospodarzem, czyli Węgrami (sobota, 20.00) oraz Walią (wtorek, 20.00). Awans do ćwierćfinału wywalczą dwie najlepsze ekipy z każdej z grup. Transmisje możemy oglądać w TVP Sport.

Zobacz najnowsze wydanie „2 tygodnika kieleckiego”:

http://2tk.pl/wydania/numer-01-2023/