Od Redaktora: 29 stycznia 2021

29 stycznia, 2021, autor: Marek Malarz

W Polsce od lat absurd goni absurd. Niezależnie od tego, jaka formacja polityczna rządzi. Przykłady braku wiedzy, wyobraźni, mówiąc wprost – niekompetencji, docierają do nas każdego dnia. I to nasza wina, to my ich wybieramy.

Polska rzeczywistość ostatnich dni? Na szczepienia senior powinien się zapisać już, choć do końca marca szansy na szczepienie nie ma, bo… szczepionek nie ma. Obostrzenia, które wprowadzane zostały nielegalnie, są, bądź zaczynają być gremialnie nieprzestrzegane. Na dodatek władza, która te ograniczenia wprowadziła, tychże sama nie przestrzega. Urzędnik wozi się za publiczne pieniądze na trasie dom – praca – dom, a inny znowu powoduje wypadek „pod wpływem”. Przedsiębiorca z kolei  może się przebranżowić, a „prokurator nie musi być prokuratorem”. Dodajmy też, że ten, kto rozpoczął działalność gospodarczą np. w grudniu 2019 roku, jest wyjęty spod jakiegokolwiek prawa (no oczywiście poza ZUS), bo nie ma do czego porównać swoich dochodów (?) i o rządowych tarczach pomocowych może jedynie posłuchać. 

Każdy z nas doda do tej wyliczanki swoje spostrzeżenia. Absurd goni absurd.

Od lat życie nam układają lub chcą układać, ludzie, którzy w większości zawsze żyli z publicznych pieniędzy. Nie mają np. pojęcia, co w Polsce oznacza prowadzić działalność gospodarczą, z czym to się wiąże. 

„Gospodarka, głupcze”. Ten cytat autorstwa Jamesa Carville’a był jednym ze sloganów kampanii wyborczej Billa Clintona w 1992 roku. Niewątpliwie powinien wybrzmieć z całą mocą i dzisiaj. Gdyby tak się stało, to oczywistym by się stało, że w pierwszej kolejności powinni być szczepieni ci, którzy pracują i utrzymują cały ten polski interes: ludzie od 25 do 65 lat. A seniorami na wszelkie sposoby powinniśmy się zaopiekować… już w marcu 2020 roku.

Na koniec… Mark Twain, amerykański pisarz, satyryk, humorysta, zwany ojcem literatury amerykańskiej, autor powieści Przygody Tomka Sawyera, Przygody Hucka i Książę i żebrak rzekł, iż: „Polityków i pieluchy należy wymieniać jak najczęściej z tego samego powodu”.

Marek Malarz

Autor: MAREK MALARZ
dziennikarz, właściciel Agencji Dziennikarsko Reklamowej Limap. Twórca i swego czasu redaktor naczelny 2 tygodnika kieleckiego. Przed laty pracował, m.in. w Gazecie Wyborczej, Słowie Ludu, AGB Metro, Życiu.