W świecie sportu: Zawodnik Mistrzów Polski podejrzany o usiłowanie gwałtu

31 stycznia, 2024, autor: oprac.red.

Benoit Kounkoud w Kielcach już zapewne nie zagra. Reprezentant Francji w piłce ręcznej jest podejrzany o usiłowanie gwałtu w paryskim klubie w nocy z poniedziałku na wtorek.

BENOIT-KOUNKOUD-Industria-Kielce
Benoit Kounkoud.
Fot. kielcehandball.pl

Przypomnijmy. 26-letni zawodnik Industrii Kielce w niedzielę został mistrzem Europy. W finale Francuzi pokonali po dogrywce Danię 33:31.

Świętowanie trwało od poniedziałku. Po powrocie z Kolonii (finał rozegrano w Lanxess Arenie) do Paryża zostali przyjęci przez Emmanuela Macrona w Pałacu Elizejskim. Wieczorem oficjalna część świętowania najwyraźniej się skończyła… i zaczęła nieoficjalna.

Agencja informacyjna AFP podała, że pijany Kounkoud został umieszczony w areszcie policyjnym na terenie pierwszego okręgu sądowego policji. Nie wiadomo czy przyznaje się do winy. Kounkoud zanim w 2022 roku trafił do Kielc większość kariery spędził w Paris Saint-Germain.

Kielecki klub nie komentuje. Dzisiaj wydał oświadczenie.

W związku z informacjami mediów francuskich odnoszącymi się do zawodnika naszego Klubu – Benoita Kounkouda, Klub jest w kontakcie z Federacją Francuską i managerem zawodnika, z powagą traktując tę sprawę i jednocześnie potępiając wszelkie zachowania naruszające zasady życia społecznego. Klub po uzyskaniu oficjalnych informacji dotyczących zdarzenia podejmie wszelkie stosowne działania. Do momentu wyjaśnienia sprawa nie będzie komentowana.

Z poważaniem, KS Iskra Kielce S.A.

Zobacz także:

W świecie sportu

One thought on “Zawodnik Mistrzów Polski podejrzany o usiłowanie gwałtu”

Comments are closed.