O tym się mówi: Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 8 lutego 2024 roku

8 lutego, 2024, autor: oprac.red.

Korona ma pieniądze, były prezes radia audytorem… radia, a juniorzy KS VIVE Kielce w pierwszym meczu 1/4 finałów Mistrzostw Polski w piłce ręcznej zmierzą się z… Orlen Wisłą Płock. Nasze podsumowanie dla Was – 8 lutego 2024 r.

Pieniądze dla Korony

korona-kielce-pieniądze-otrzyma

Sesja Rady Miasta Kielce za nami. Korona pieniądze otrzyma. Tym razem 4 mln zł.

„Trzeba wypracować jakieś rozwiązanie na przyszłość” – po raz kolejny zgodnie stwierdzili radni, którzy przez 5 lat nic w tym kierunku nie zrobili i żadnego rozwiązania nie wypracowali. Więcej napisaliśmy tutaj.

https://2tk.pl/o-tym-sie-mowi/teatrzyk-sie-odbyl-i-korona-znow-otrzyma-pieniadze-od-miasta/

Były prezes radia audytorem radia

Były prezes Radia Kielce Jarosław Kusto został audytorem… Radia Kielce. Ma przeprowadzić kontrolę finansową spółki z okresu, gdy jej szefem był Janusz Knap. Sprawdzana ma być m.in. pożyczka, jakiej Radio Kielce udzieliło Radiu Kraków.

Jarosław Kusto prezesem Radia Kielce został w 2011 r. Stracił stanowisko niespełna pięć lat później – po tym jak Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy. Jego miejsce zajął Janusz Knap, który kierował publicznym radiem przez następne niemal osiem lat. Pod koniec 2023 r. minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz postawił rozgłośnie regionalne Polskiego Radia w stan likwidacji. Radio Kielce rzecz jasna również.

Na początek Orlen Wisła Płock
KS-VIVE-Kielce
Juniorzy KS VIVE Kielce.
Fot. Facebook/KS VIVE Junior

Juniorzy KS VIVE Kielce, od piątku do niedzieli, powalczą w Lubinie o awans do Final 4 Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Jutro o godz. 16, w pierwszym meczu turnieju, zmierzą się z Orlen Wisłą Płock. Więcej napisaliśmy tutaj.

Zobacz koniecznie:

W świecie sportu